Dalies:

Tautiešus Lielbritānijā iepriecina koncerti "Tikpat viegli!"

Tautiešus Lielbritānijā iepriecina koncerti "Tikpat viegli!"
  • 18. Apr. 2018
Pilnas zāles ar smaidošiem, aizkustinātiem skatītājiem un priekpilniem mūziķiem – tā norisa mūziķu, kuri darbojas Imanta Ziedoņa fondā "Viegli", koncerti Lielbritānijā pagājušajā nedēļas nogalē.

Koncertēt pie Lielbritānijas tautiešiem fonds "Viegli"devās, atzīmējot astoņu gadu jubileju un ieskandinot Latvijas valsts simtgadi. Koncertos "Tikpat viegli!" uzstājās tautas iecienīti mūziķi: Renārs Kaupers, Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane – Holšteine, Raimonds Gusarevs un Jānis Strapcāns, kā arī fonda "Viegli" draugi un dibinātāji, tostarp pat bijusī kultūras ministre Žanete Grende. Koncerti notika Latvijas Republikas vēstniecībā Ukraiņu sociālajā klubā, kā arī Daugavas vanagu mītnē Straumēnos.

Mūziķi dziedāja dziesmas latviešu un angļu valodās ar I. Ziedoņa vārdiem, ko radījuši fonda "Viegli" mūziķi.

Koncertus Lielbritānijā klausījās vairāk nekā 600 apmeklētāju.

Sarīkojumu laikā tautieši varēja arī uzzināt par latviešu un angļu valodā izdotajām I. Ziedoņa grāmatām un tās iegādāties. Koncertus "Tikpat viegli!" Anglijā organizēja lielāko pasākumu rīkotāji Lielbritānijas latviešiem - biedrība "Bērzes strazdi".

Fonda "Viegli" dibinātāja Ž. Grende atzīst, ka "Fonda "Viegli" ceļojums uz Londonu bijis ļoti veiksmīgs, jo īstenots I. Ziedoņa sapnis par viņa darbu tulkošanu angļu valodā un grāmatu prezentēšanu Londonas grāmatu tirgū, kas arī paveikts līdztekus koncertiem. Savukārt koncerti tautiešiem bijis sens solījums, kas nu beidzot izpildīts. Pateicamies "Bērzes Strazdiem" par profesionāli organizētu braucienu un visiem koncertu klausītājiem par siltumu un prieku, kuru saņēmām!? teic Ž. Grende.

"Bērzes strazdu" pārstāvis Toms Zeltiņš teic, ka bijis izaicinājums un gods uzņemt šāda līmeņa mūziķus. "Redzot ar kādu prieku un pacilājumu mūsu apmeklētāji izbaudīja Fonda priekšnesumu, zinājām, ka mūsu misija ir izpildīta! Tagad, arī latviešiem Lielbritānijā ir bijusi iespēja klātienē izbaudīt šo fantastisko mūziku!" viņš priecājas.

Saņemtas daudzas labas atsauksmes arī no koncerta apmeklētājiem. Viņi atzinuši, ka bijusi neaprakstāma sajūta "dzirdēt savējos". Koncerts tautiešus iedvesmojis un arī radījis nostaļģiju, jo atgādināja par Latviju, kā arī raisīja labo atmiņu plūsmu par latviešu spēku, varenumu un dzīvesprieku. Koncertā dzīvi varējis izjust, ka dziesmā ir spēks.

Citiem koncerts palīdzējis atcerēties, cik mīļa, arī dzīvojot svešumā, ir Latvija. Koncertos visus vienojusi kopības sajūta. "Esot prom no mājām jau daudzus gadus, pateicoties tieši šai tūrei, es atcerējos, cik bagāta ir mūsu kultūra, cik neizsakāmi sirsnīga ir mūsu tauta, kad mūs vieno brīnišķīga mūzika, burvīgi mūziķi un Ziedonis! Paldies, ka likāt mums atcerēties, kas mēs esam!" tā koncertu novērtējusi viena no tā apmeklētājām.

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti