Dalies:

Tautieši Vācijā, Baltiešu centrā Annaberga, lasa, spriež un domā par vēsturi

Tautieši Vācijā, Baltiešu centrā Annaberga, lasa, spriež un domā par vēsturi
  • 22. Jan. 2018
Tikšanās temats šoreiz šķita jo sevišķi interesants un daudzsološs: romānu sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" apspriešana. Kā zināms, šajā sērijā jau izdotas 12 grāmatas, kurās dažādi Latvijas literāti apraksta kādu no laika posmiem Latvijas vēsturē pagājušajā gadsimtā. Romānu sērijas iniciatore un viena no šīs sērijas romānu autorēm Gundega Repše arī piedalījās literatūras pulciņa pasākumā.
No Latvijas bija ieradušies arī citi viesi: rakstnieks un arī viens no "Mēs. Latvija, XX gadsimts" grāmatas autoriem Guntis Berelis, kā arī literatūrzinātnieces Māra Grudule un Ieva Kalniņa. Uz literatūrā pulciņa, kas ilga trīs dienas, sanāksmi sapulcējās apmēram 35 interesenti no dažādām Vācijas malām: gan no Misteres, gan no Dienvidvācijas pilsētas Štutgartes apkārtnes, no Luksemburgas. Viena pulciņa dalībniece regulāri uz tikšanos brauc pat no Latvijas. Pulciņam pievienojušies arī jauni dalībnieki: tautieši, kuri uz dzīvi Vācijā pārcēlušies salīdzinoši nesen.
Jo sevišķi spraigs bija pirmais sanāksmes vakars, kas pasākuma rīkotājs Andrejs Urdze uzaicināja visus dalībniekus sniegt īsu ieskatu pašu saskarsmē ar Latvijas vēsturi. Dzirdētaiss pēc tam mazākos pulciņos tika ļoti dzīvi apspriests. Tāpēc telpā bijusi tāda murdoņa kā bišu stropā. "Manuprāt, tas arī bija nozīmīgākais, ko šis sarīkojums deva, ka cilvēki varēja iedziļināties atsevišķos Latvijas vēstures momentos, tos salīdzināt ar paša dzīves notikumiem un padomāt par to, kā varbūt paši ir vai arī būtu izturējušies grūtās un smagās situācijās. Ļoti vērtīgi bija vēstures sērijas iniciatores Gundegas Repšes piedalīšanās, kura sniedza arī mazu ieskatu pašas dzīvē," stāsta A. Urdze. Viņaprāt, pasākums dalībniekiem sniedza impulsus cilvēciskuma saglabāšanai, kopšanai un veidošanai un Latvijas vēstures labākai izpratnei. Tāpat literatūras mīļotāju diskusijas arī rosināja interesi par Latvijas vēsturi, mudināja iedziļināties vēstures norisēs.
Ļoti jauks izvērtās arī pulciņa jau tradicionālais kopīgais dziesmu vakars. Tas ilga vairākas stundas un tajā izskanēja galvenokārt latviešu tautas dziesmas gan pazīstamas, gan mazāk zināmas. Dziedāšanā aktīvi iesaistījās gandrīz visi pasākuma dalībnieki.

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti