Dalies:

Tautieši sirsnīgi aizvada Latvijas Valsts svētkus Mansfieldā

Tautieši sirsnīgi aizvada Latvijas Valsts svētkus Mansfieldā
  • 21. Nov. 2017

Godinot Latviju un atzīmējot tās proklamēšanas 99. gadadienu, līdzīgi kā Latvijā un cituviet svešumā, arī Lielbritānijā, Mansfieldas pilsētā, uz svētku koncertu un svinībām vienkopus pulcējās Mansfieldā un tās apkārtnē dzīvojošie latvieši. Pasākumu sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Lielbritānijā rīkoja Brīvo latviešu apvienība “Latvieši Mansfieldā” (BLA LM).

Vakara svinīgo daļu atklāja ar Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu tautiešiem diasporā, kuru klātesošajiem bija iespējams noklausīties audio ierakstā.

Pēc kopīgi izpildītās Latvijas valsts himnas "Dievs, svētī Latviju", vakara viesus sveica Latvijas vēstniecības Lielbritānijā 2. Sekretārs Kaspars Krumholcs. Kā atzīmēja vēstniecības pārstāvis, tas ir iepriecinoši, ka tautiešiem svešumā ir iespēja un vēlme pulcēties vienkopus, lai atzīmētu savas valsts proklomēšanas gadadienu. Tā ir laba zīme tam, ka latvietība tiek saglabāta arī šeit - svešumā. Svētku laikā varam pārdomāt, ko katrs esam darījuši un ko vēl varam darīt Latvijas labā. Pēc koncerta viņš atzina, ka bija patiesi iepriecināts satikt tik daudz talantīgus un strādīgus latviešus Mansfieldā.

Lasītākās ziņas valstī

Svētku koncertā piedalījās Mansfieldas pašdarbības kolektīvi: Folkloras kopa “Novadi”; Deju kopa “Jumis”; Drāmas grupa “Klēts”; Bērnu un jauniešu studija “Varavīksne”, kā arī viesi no Pīterborovas (Peterborough) – Deju kopa “Zīlaine” Sanitas Straubergas vadībā.

Koncertu ieskandināja Folkloras kopa “Novadi”, izpildot dziesmu “Piekūns skrien debesīs”. Savu pirmizrādi koncertā piedzīvoja “Novadi” un “Jumis” kopdarbs – deja “Austi saulīt rītā agri”. Tā ir “Novadi” vadītāja H. Feldmaņa oriģināldziesma, kurai horeogrāfiju īpaši svētku koncertam veidojusi deju kopas “Jumis” vadītaja A. Ļeonoviča.

Svaigu humora dzirksti koncertā ienesa drāmas grupas “Klēts” uzvestais skečs par to “Kā zvēri Daugavu raka.”

Bērnu un jauniešu studijas “Varavīksne audzēkņi priecēja klausītājus ar savu dziedātprasmi un instrumentu spēli, kā arī iemācīja un kopā ar vakara viesiem izpildīja rotaļdeju “Bišu drava”.

‘’ Varavīksnes “ audzēkņi kopīgi bija izveidojuši dāvanu Latvijai dzimšanas dienā – rokdarbos veidotu segu “Sasildīsim Latviju “, kuru vakara viesiem bija iespēja apskatīt visa pasākuma laikā. No katra segas gabaliņa izstaro ikviena bērna mīlestība pret Latviju.

Koncerts noslēdzās ar visu koncerta dalībnieku un vakara viesu kopīgi izdziedāto Latviešu tautasdziesmu “Pie Dieviņa gari galdi ”.

Pēc koncerta bērniem bija iespēja darboties studijas “ Varavīksne “ sagatavotajā - radošajā pirkstiņdarbnīcā, kuru vadīja Dace Tuklere.

Pēc svinīgās daļas vakara viesi tikās saviesīgajā daļā, kur par deju mūziku gādāja tautā iemīļotais mākslinieks un dziedātājs Ēriks Gruzniņš.

Pasākuma laikā vakara viesiem bija iespēja iegādāties latviskus suvenīrus, kurus piedāvāja “L&G Designs”, bet latviskus gardumus varēja iegādāties pie Gunitas Upmales.

Pasākumu apmeklēja gandrīz 200 cilvēku no tuvākām un tālākām Lielbritānijas pilsētām un tās bija sirsnīgākās Latvijas proklamēšanas 99. gadadienas svinības visa Anglijas vidienē.

Paldies visiem svētku koncerta dalībniekiem un kolektīvu vadītājiem par ieguldīto darbu koncerta veidošanā. Paldies tehniskajai komandai Ronalda Dimanta vadībā par koncerta apskaņošanu. Paldies visiem koncerta apmeklētājiem par atsaucību un vēlmi būt kopā mūsu valsts krāšņākajos svētkos.

Paldies Latvijas Republikas vētniecībai Lielbritānijā par sniegto atbalstu.

Uz tikšanos jaunos svētkos!

Brīvo Latviešu Apvienība “Latvieši Mansfieldā”
Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti