Dalies:

Tautieši Nīderlandē veiksmīgi apgūst kokles spēli

Tautieši Nīderlandē veiksmīgi apgūst kokles spēli
  • 02. Feb. 2018

Pagājušajā sestdienā gandrīz 20 kokles spēles interesentu tikās Hāgā (Nīderlandē), lai mācītos spēlēt kokli vai uzlabotu savas kokles spēles prasmes.

Pasākumu rīkoja Latviešu mākslas un kultūras centrs Nīderlandē ar Latvijas Ārlietu ministrijas atbalstu.

Uz kokles spēles meistarklasi no Hāgas un tās apkaimes, kā arī Amsterdamas ieradās septiņi bērni un 10 pieaugušie, kuri visas dienas laikā katrs pēc savām spējām un vēlmēm iepazina dažādas kokles un to spēlēšanas tehnikas. Izrādās, ka dažādiem Latvijas novadiem ir arī atšķirīgas kokles, tāpēc meistarklasē tika spēlēti vairāki kokļu veidi!

Uz meistarklasi bija aicināti gan tie, kuri vēl nemāk spēlēt, gan tie, kuriem jau ir iemaņas šī instrumenta spēlē. Taču arī dalībniekiem, kuri bija atnākuši tikai intereses pēc iepazīt šo instrumentu, pašiem sev par lielu pārsteigumu izdevās ne tikai nospēlēt noteiktus akordus, bet arī izspēlēt pāris vienkāršas dziesmas un dziedāt līdzi melodijai. Tiem, kuri bija ieradušies padziļināt jau esošās kokles spēles prasmes, dažu stundu laikā izdevās iemācīties spēlēt pat vairāk nekā desmit tautasdziesmas, tās izdziedot un pavadot uz kokles dažādos veidos, sākot no viena akorda un beidzot ar “mežģīņu” veidošanu starp tiem. Meistarklasi vadīja meistarīgas koklētājas un prasmīgas skolotājas - Aiga Ožehovskas un Ingrīdas Brežģe no folkloras kopas "Dzērves", kas tieši uz meistarklasi bija ieradušās no Luksemburgas.

Pasākuma beigās visi piedalījās jaukā koncertā, rādot arī ar meistarklasē apgūto.

Meistarklase tika rīkota, lai iepazīstinātu interesentus – ne tikai latviešus, bet arī citu tautu pārstāvjus ar kokli un pilnveidot kokles spēles prasmes tās spēlētājiem, kā arī iepazīt jaunu kokles repertuāru. Tāpat šis pasākums veicināja sadarbību ar kaimiņu zemju diasporas pārstāvjiem. Turklāt visi kopīgi varēja gatavoties Latvijas Simtgades svētkiem, jo gan bērni no latviešu folkloras kopas Nīderlandē "Stārķīši", gan pieaugušie no vietējās koklētāju kopas "Māras bērni" plāno uzstāties dažādos ar Latvijas 100gadi saistītos pasākumos.

Tā kā pasākumā pulcējās pārsvarā latvieši, tajā spēlēja latviešu tradicionālo instrumentu, mācījās tautas melodijas un dziesmu tekstu, nenoliedzami arī šoreiz tika stiprināta latvietības sajūtu un piederību, kā arī veicināta latviešu tradicionālas kultūras pastāvēšana un attīstību ārpus Latvijas.

Foto: Publicitātes attēls

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti