Dalies:

Tautieši Londonā līksmojas danču vakarā

Tautieši Londonā līksmojas danču vakarā
  • 11. Feb. 2019
“Danči, mūzika un jautrība garantēta pat, ja abas kājas ir kreisās!” – ar tādiem vārdiem uz danču vakaru Londonā aicināja latviešu tautas deju kopa “Londona dejo” un folkloras grupa “Austrumkalns”.  Izrādās, ka dejas un danči nebūt nav viens un tas pats, raksta portāls lsm.lv.
 

 

Daugavas Vanagu Fonda Londonas nams tradicionāli ir vieta, kur pulcēties latviešiem, taču danču vakarā arī daudzi cittautieši – partneri, draugi, kolēģi – bija atnākuši paskatīties.

"Ja tas ir kā citu tautu dejas, tad varētu būt ļoti grūti, liela slodze. Man liekas, ka latviešu dejas būs vēl grūtākas, bet redzēsim," iespaidos dalās apmeklētāja Harieta Džonsa.

Lasītākās ziņas valstī

"Manas draudzenes mamma regulāri te dejo, gribējām atnākt un paskatīties, kas te notiek, jo viņa dejoja arī Latvijas simtgadē," stāsta Sams Kans, kāds cits apmeklētājs. 

Pirms katras dejas gan latviski, gan angliski tika izskaidrots, kā deja dejojama, ja vajadzēja, tad dejotāji parādīja, kā tas darāms.

"Mēs uz šo pasākumu esam gatavojušās, esam mācījušās dančus, kurus mēs parādīsim visiem viesiem. Mēs parādīsim soļus," stāsta Lija Pīkanena, "Londona dejo" dalībniece. 

"Aicināsim citus dejot, iesaistīsim. Pat tie, kuri negrib!" viņai piebalso kopas biedrene Indra Levite. 

Taču apmeklētāji nebija stumjami un grūžami.

"Nav tik daudz iespēju šeit, Anglijā, kur latviešu cilvēki var sanākt kopā un svinēt. Man ļoti patīk dejot, pagājušogad es dejoju Dziesmusvētkos," stāsta Pēteris Auziņš.

"Nav jau tā, ka es tur visu vakaru lecu, dažreiz pietrūkst spēka visām tām dejām, bet, ja ir kāds labs kompanjons, ar ko kopā var labi uzraut kādu polku, tad ir ļoti jauki!" zina stāstīt Inese Kuplā, Daugavas Vanagu Fonda pārstāve. 

"Mēs vienkārši atpūšamies, ļoti daudz cilvēku dejo. Vajag arī kādu atelpas brītiņu no dejām, visi ir nodejojušies, bet būsim atpakaļ un dejosim atkal!" tā apmeklētājs Dāvis Viļums. 

Tautas deju kopas “Londona dejo” un folkloras grupas “Austrumkalns” rīkotie danču vakari notiek jau vairākus gadus vismaz reizi gadā. Iemesls rīkošanai sākotnēji bijis pavisam vienkāršs.

"Mēs vācām līdzekļus, lai “Londona dejo” varētu braukt uz Dziesmusvētkiem, vajadzēja mazliet palīdzību ar jauniem tautastērpiem, un mēs, “Austrumakalns”, bija 2011.gadā izveidojies, un mēs domājām sākt rīkot danču vakarus, ievākt mazliet naudiņu, lai atbalstītu dejotājus uz Dziesmusvētkiem aizbraukt 13.gadā," stāsta Karolīne Zobens-Īsta, "Austrumkalna" dejotāja. 

"Ir tā, ka par Latvijas deju kolektīviem rūpējas pašvaldības, bet par mums neviena pašvaldība nerūpējās, tā kā mums ir jābūt pašiem diezgan ar izdomu un kreatīviem, dejas ir pārsvarā pašu dejotāju finansēts pasākums," norāda Ilze Iesalniece, "Londona dejo" vadītāja. 

Kā novēroja LTV, lec gan latvieši, gan cittautieši, gan tie, kuriem ir pāris, gan tie, kuriem nav.

Avots: LSM.lv

Foto: 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti