Dalies:

Tautieši Kanādā ar interesi un smiekliem bauda filmu "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru"

Tautieši Kanādā ar interesi un smiekliem bauda filmu "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru"
  • 24. Apr. 2018

Svētdien arī latviešiem Kanādā bija iespēja novērtēt vienu no jaunākajām latviešu mākslas filmām: Hamiltonas latviešu evaņģēliski luteriskā Kristus draudzes namā notika režisora Vara Braslas filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" pirmizrāde.

Tā ir viena no filmām, kas uzņemta, sagaidot Latvijas simtgadi. Tās skatīšanos organizēja Hamiltonas apvienoto latviešu organizācija. Kā stāsta draudzes mācītājs Dāvis Kaņeps, uz filmas pirmizrādi bija ieradušies aptuveni 75 skatītāji – lielākoties tie, kuri regulāri piedalās draudzes vai vietējās latviešu organizācijas rīkotajos pasākumos. Apmēram desmit tautieši bija atbraukuši no 60 kilometrus attālās Toronto.

Skatītāji vēroja filmu ar lielu interesi un novērtējuši to ļoti pozitīvi. Jautrākajās vietās smējušies arī.

D. Kaņepe spriež, ka, tā kā filmā attēlotas mūsdienas, skatītāji varējuši nojaust, kas sagaidītu viņus, dzīvojot Latvijā. Diemžēl ne viss bijis pozitīvs. "Saskriešanās ar pašvaldības policiju norādīja uz varas lielo ietekmi un loģikas trūkumu likumos, kā arī korupciju, kas vēl pastāv," teic mācītājs. Savukārt pozitīvais bijis Kuldīgas skaistums, apziņa, ka Latvijā arī mazpilsētā var daudz ko iemācīties un piedzīvot. Radusies sajūta, kad daudz dziļāka garīga jēga ir ganīt zosis nekā datorā piedāvātās izklaides.

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti