Dalies:

Tautieši Berlīnē dzied un mielojas ar latviskiem ēdieniem

Tautieši Berlīnē dzied un mielojas ar latviskiem ēdieniem
  • 30. Jan. 2018

Sestdien Berlīnes Ķirsona restorānā sapulcējās ap 70 latviešu un viņu draugu, arī vācieši, lai kopā baudītu latviskus ēdienus, kā arī dziedātu latviešu ziņģes un tautasdziesmas.

Ziņģu pasākumā klāt bija arī Latvijas Republikas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa, kura uzrunāja tautiešus un jau laikus informēja par svarīgākajiem ar Latviju saistītajiem pasākumiem, kas notiks Vācijā, šajā gadā: kopīgo Līgo svētku svinēšanu latviešu centrā "Bērzaine" Dienvidvācijā un gaidāmajām Latvijas simtgades svinībām, kas Berlīnē notiks 17. novembrī ar kora “Ave Sol” piedalīšanos. Tāpat uzrunu teica Berlīnes latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Tālis Rēdmanis, kurš cita starpā sacīja, ka Latvijas simtgadi latvieši mēdz gaidīt arī ar smagām atmiņām, taču vajadzētu ar gaišu skatu raudzīties nākotnē; ir svarīgi, lai mūsu domas un darbi būtu vērsti jau uz nākamo simtgadi. T. Rēdmanis aicināja tautiešus pacelties pāri ikdienišķām nesaskaņām un būt vienotiem. Pirms un pēc mācītāja uzrunas skaistas Šūberta un Šopēna melodijas spēlēja mācītāja dzīvesbiedre Baiba Rēdmane.

Pēc tam sākās kopīgā dziedāšana un ziņģēšana ar dziesminieku Andri. Lai visiem būtu iespējams dziedāt līdzi, bija sagatavotas dziesmu grāmatiņas ar vārdiem 10 populārām ziņģēm un vairākām tautasdziesmām. Dziesmu vakars sākās ar "Es nenācu šai vietā", "Pie Dzintara jūras" un "Strauja, strauja upe tecēj'". Pamazām visi iesila un devās arī pie Brīvā mikrofona muzicēt publikas priekšā. Jo sevišķi skaisti dziedājusi jauna meitene Paula "Pie Dieviņa gari galdi", kas labi saskanēja ar neseno mācītāja uzrunu. Daudzi sāka dziedāt līdzi jau no otrā panta.

Aktīvākie ziņģu vakara dalībnieki arī uzdancoja.

Lai nebūtu jādzied tukšiem vēderiem, bija arī arī ēšanas pauzītes. Valdījusi brīva, sirsnīga, un nepiespiesta atmosfēra.

Ziņģu vakara rīkotāja Iveta Kuhls teic: "Ar šo tikšanos un dziesmām ienesām siltumu drēgnajā, aukstajā janvārī. Tā iepriecinājām sevi un citus. Iespēja runāt un dziedāt latviski ir ļoti būtisks faktors, lai stiprinātu savas saknes un, dzīvojot svešumā, nezaudētu savu identitāti."

Latvisko noskaņu veicināja apkārtējā vide: restorāns "Ķirsons" iekārtots tautiski nostaļģiskā noskaņā. Kad ziņģu vakars vēlā vakarā bija beidzies, neliela grupiņa tautiešu mācītāja T. Rēdmaņa vadībā ar latviešu tautasdziesmu "Pie Dieviņa gari galdi" vēl pieskandināja metro staciju, kurā gaidīja transportu uz mājām.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti