Dalies:

Tautas deju kopa "Aurora" un jauktais koris "Ziemeļmeita" uzsāk jauno sezonu Somijā

Tautas deju kopa "Aurora" un jauktais koris "Ziemeļmeita" uzsāk jauno sezonu Somijā
  • 22. Jan. 2019

Diasporas tautas deju kopa “Aurora” un jauktais koris “Ziemeļmeita” 2018. gadā saņēma Ministru kabineta Atzinības rakstus par veiksmīgu dalību Latvijas simtgadei veltītajos XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos.

Abas kopas projektu realizēšanai saņem arī Ārlietu ministrijas diasporai paredzēto finansējumu. Latvijas vēstniecība Somijā atbalsta abas kopas, kopīgi organizējot pasākumus, kā arī nodrošinot kori ar mēģinājumu telpām vēstniecībā.

Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece tikās ar diasporas deju kopas “Aurora” vadītāju Aigu Turuku, lai apsveiktu deju kopu ar veiksmīgu līdzšinējo darbību, pārrunātu nākotnes ieceres un vēlētu veiksmi jaunajā sezonā.

Lasītākās ziņas valstī

Deju kopa “Aurora” tika dibināts 2016.gada rudenī Rozentāla biedrības paspārnē. Šobrīd kolektīvā ir 23 dalībnieki.

Somijas diasporas latviešu tautas deju kopa “Aurora” par 2019. gada pavasara sezonas galveno mērķi papildus regulāriem mēģinājumiem un aktivitātēm mītnes zemē Somijā ir izvēlējusies dalību Eiropas latviešu kultūras svētkos 2 13.-16.6.2019. Īrijā, Dublinā, kas pulcēs desmitiem māksliniecisko latviešu kopu no Eiropas.

Deju kopa veiksmīgi popularizē latviešu kopdejošanas tradīciju, kā arī veicina diasporas latviskās identitātes un piederības stiprināšanu, tradicionālās kultūras saglabāšanu.

Arī diasporas jauktais koris “Ziemeļmeita” uzsāk jauno sezonu un aicina dziedāt gribētājus pievienoties kolektīvam.

2012. gada oktobrī dibinātais jauktais koris “Ziemeļmeita” kļuvis par veiksmīgu latviskās identitātes saglabāšanas platformu. Šobrīd kolektīvā ir 35 dalībnieki.

Koris “Ziemeļmeita” 2018. gadā piedalījās Latvijas simtgadei veltītajos XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos diriģenta Ilmāra Millera vadībā.

Pieaugot kora mākslinieciskajam līmenim, pieaudzis ir arī kora koncertu daudzums, kas vainagojies ar kolektīva atpazīstamību latviešu diasporā un radījis interesi par latviešu kultūru arī somvalodīgajos koru mūzikas cienītājos.

Foto: Deju kopa "Aurora"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti