Dalies:

Tartu tiek atklāta jauna latviešu kultūrtelpa “Just Läti”

Tartu tiek atklāta jauna latviešu kultūrtelpa “Just Läti”
Foto: Aparaaditehas/Facebook konts
  • 03. Apr. 2019

Latviešu nacionālās atmodas šūpulī Tartu, Igaunijā, sestdien, 6. aprīlī Latvijas Republikas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons svinīgi atklās mūsdienu latviešu kultūrtelpu “Just Läti” jeb “Tieši Latvija”. Sarīkojuma laikā pasmaidīt par latviešiem ļaus populārais igauņu dzejnieks un liels latviešu draugs Contra (īstajā vārdā Margus Konnula). Būs muzikāls pavadījums, kā arī latviešu gardumu degustācijas.

Jau vairāk kā piecus gadus latvisko garu Tartu jeb Tērbatā uztur Tartu Latviešu biedrība, regulāri piedāvājot dažādus latviešu kultūras pasākumus, kā arī aktīvi veidojot sadarbības projektus ar dažādām Igaunijas diasporām, un iesaistoties latviešu organizētajās iniciatīvās.

Laikam ejot, esam sapratuši, ka “pastāvēs, kas pārvērtīsies”, tāpēc Tartu ir izveidota jauna latviešu kultūrtelpa ar nosaukumu “Just Läti“, kas mājvietu ir atradusi alternatīvo jauno radošo industriju centrā – Aparaaditehas jeb Aprātu cehā, kur jau kopš 2014. gada darbojas jauni un aktīvi, kultūru un mākslu mīloši cilvēki.

Lasītākās ziņas valstī

Vēlamies Tartu iedzīvotājus un pilsētas viesus iepazīstināt gan ar latviešu mākslu, gan literatūru, kā arī moderni tautisko apģērbu un rotu dizainu. Iepazīstināsim apmeklētājus ar mūsdienu Latvijas garšu, piedāvājot mājražotāju gardumus un dzērienus. Varam apgalvot, ka pie mums pieejams plašākais zāļu tēju klāsts pilsētā, ko piedāvājam baudīt no „Piebalgas Porcelāna fabrikas“ īpašajām tasītēm! Lietpratēji varēs novērtēt arī labu Latvijas alu un sidru.

Šobrīd esam uzsākuši sadarbību ar tādiem Latvijas dizaina zīmoliem kā „Cita Rota“, „Amber Sisters“, „San Fashion“, „Rain Sister“, „When Beji Sleeps“, „Renate Rose“, „Zaigas izšuvumi“, „Baltu rotas“ , „Flashionwear“ u.c.

Gardēžu garšas kārpiņas lutinās „Skrīveru gotiņa“, „Latvijas ķiploks“, „Latnatura“ cukuru nesaturošās dabas veltes, „Nature gift“ sukādes, Raunas „Mājas makaroni“, „Ķelmēnu maize“, „Lukstiņu“ un „Mesduspils“ medus, kā arī „Doles“ un „3 x 9“ zālīšu tējas. Būs pieejams arī Igaunijā ļoti iecienītais Valmiermuižas alus.

Gaidīsim Jūs atklāšanā sestdien, 6.aprīlī plkst.14.00. Ieeja “Just Läti“ no Kastani ielas 42 pagalma puses caur siltumnīcu. Pasākums plānots līdz 17.00!

Sīkāka informācija par vietu un notikumu atrodama Facebook lapā
Sagatavojusi Ilze Salnāja – Värv,
Foto: Aparaaditehas/Facebook konts

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti