Dalies:

Tartu Latviešu biedrība aicina uz latviešu kareivju un kara bēgļu kapu sakopšanas talku

Tartu Latviešu biedrība aicina uz latviešu kareivju un kara bēgļu kapu sakopšanas talku
  • 22. Apr. 2014

Tartu Latviešu biedrība sadarbībā ar LU pfofesori Janīnu Kursīti un vēstures pētnieku Pēteri korsaku 27.aprīlī plkst.13.00 rīko talku latviešu karavīru un bēgļu kapuvietas sakopšanai Tartu Jaunajos Jāņa kapos (Uus Jaani kalmistu).

Tartu (toreizējās Tērbatas/Jurjevas) pilsētas apkaimē pirmā pasaules kara un atbrīvošanas cīņu laikā bija vairāki simti latviešu, kuri cīnījās strēlnieku divīzijās vai bija nonākuši šai apvidū kā kara bēgļi. Liela daļa no tiem apglabāti vietējā kapsētā, kur 1930.gadā uzstādīts un vēlāk atjaunots piemineklis "180 latviešu strēlnieku pulku karavīru un 98 latvju bēgļu piemiņai 1915. - 1918."

Piemiņas vietai šobrīd ļoti nepieciešama sakopšana, tādēļ ikviens interesents ir aicināts pievienoties talkai. Pasākumā piedalīsies Latvijas vēstnieks Igaunijā Juris Bone, vēstures pētnieks Pēteris Korsaks profesore Janīna Kursīte, skolēni no Rīgas Valsts 1. un 2.ģimnāzijas un Tartu Latviešu biedrība

Lasītākās ziņas valstī

Aicināti atsaukties arī visi, kam ir sīkākas ziņas par Tartu šai laikposmā dzīvojušajiem un Jaunajos Jāņa kapos apbedītajiem latviešiem.

Tartu Latviešu biedrība - 2012. gada nogalē dibināta sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir apvienot Igaunijas dienvidos dzīvojošos latviešus un visus citus, kuriem interesē Latvija, latviešu valoda, latviskās kultūras uzturēšana.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/Terbatawww.terbata.ee.

Ziņas autors: Tartu Latviešu biedrība
Foto: Stock.XCHNG

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti