Dalies:

Tapusi dokumentāla īsfilma par Latvijas un Lielbritānijas vēsturiskajām saitēm

Tapusi dokumentāla īsfilma par Latvijas un Lielbritānijas vēsturiskajām saitēm
  • 10. Apr. 2019

Filmu studijā “Lokomatīve” tapusi režisora Kārļa Lesiņa dokumentālu īsfilma "Sabiedrotais”, kas stāsta par Lielbritānijas lomu Latvijas cīņā par neatkarību 1918. un 1919. gadā, informē Lielbritānijas vēstniecība Latvijā.

Lasītākās ziņas

26 minūtes garā filma stāsta par situāciju pēc Pirmā pasaules kara, kad jaundibinātajai Latvijas valstij nācās iesaistīties politiskā un militārā cīņā par savu pastāvēšanu. Latvijas neatkarības izcīnīšanā nozīmīga loma bija Rietumu sabiedroto (Lielbritānijas, Francijas un ASV) atbalstam. Pirmā Latvijas neatkarības cīņu norisēs iesaistījās Lielbritānija, kuras karakuģi Latvijas piekrasti sasniedza 1918. gada decembrī.

Filmas scenārija pamatā ir vēsturiski dokumenti, tostarp Lielbritānijas militārās misijas vadītāja Ostina Kīnena un britu diplomāta Herberta Granta Vatsona ziņojumi Lielbritānijas valdībai par situāciju Latvijā, arī citas vēsturiskas liecības. Filmas vizuālo stāstu veido notikumu inscenējumi, fotoattēli un kinohronikas.

Filmas pirmizrāde notiks 17. aprīlī Liepājā, kur pirms 100 gadiem aktīvi noritēja sadarbība starp Lielbritāniju un Latvijas Pagaidu valdību, kura vairākus mēnešus bija patvērusies uz kuģa “Saratov” Lielbritānijas karakuģu apsardzībā.

Foto: Kadrs no filmas

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti