Dalies:

Tapušas e-grāmatas Baltijas reģionam raksturīgu tradicionālo mūzikas instrumentu spēles apguvei

Tapušas e-grāmatas Baltijas reģionam raksturīgu tradicionālo mūzikas instrumentu spēles apguvei
  • 22. Jan. 2019

Astoņas oriģinālas mūsu reģionam raksturīgu tradicionālo instrumentu spēles mācību grāmatas ir tapušas, sadarbojoties Latvijas, Igaunijas un Lietuvas tautas mūzikas ekspertiem. Izmantojamas pašmācībai un kā metodiskais materiāls mācot instrumentu spēli. Lejuplādējamas bez maksas, lietošanai datorā vai izdrukātas uz papīra.

Mācību līdzekļi ir izveidoti pateicoties ES programmas Erasmus + Stratēģiskās partnerības projekta “Tradicionālo instrumentu spēles mācību metožu labās prakses pārnese” (Transfers of the traditional instrument play training methodology’s good practices. Proj.Nr. 2016-1-LV01-KA204-022669)

Grāmatas ir paredzētas tautas mūzikas, folkloras un tradicionālās muzicēšanas interesentiem, kas vēlas patstāvīgi mācīties spēlēt kādu reģionam raksturīgu tradicionālo mūzikas instrumentu – vijoli, mandolīnu, caurspēlējamo cītaru (cītarkokli), cimboli, Ieviņa un Pēterburgas ermoņikas. Tā ir veidotas, lai vienkāršā, saprotamā veidā sniegtu nepieciešamās pamata zināšanas un attīstītu prasmes, kas ļaus iespējami īsā laikā sākt spēlēt dziesmu un danču melodijas.

Lasītākās ziņas

Materiālu var lietot arī cilvēki, kas nepārvalda nošu rakstu. Visi uzdevumi grāmatā ir paskaidroti iespējami vienkārši un mūzikas piemēri līdzās nošu pierakstam ir doti viegli uztveramās tabulatūrās, kurās ar cipariem norādītas melodijas skaņām atbilstošās pirkstu pozīcijas uz instrumenta stīgām vai taustiņiem. Līdztekus tam visi vingrinājumi un mūzikas piemēri ir papildināti ar video paraugiem, kas ir skatāmi datorā vai mobilajā ierīcē.

Instrumentu spēles mācību grāmatas ir izveidotas sadarbojoties tautas mūzikas spēlmaņiem un skolotājiem no biedrībām “Skaņumāja” (Latvija), “Virbel” (Igaunija) un Utenos tradicinės kultūros centras (Lietuva)

Foto: PUblicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti