Dalies:

Svinēt svētkus latviski. Saulgriežu laika saruna ar Ilonu un Gati Dzērvēm-Tālutiem

Svinēt svētkus latviski. Saulgriežu laika saruna ar Ilonu un Gati Dzērvēm-Tālutiem
Ilmārs Znotiņš
  • 21. Jun. 2019

Ilona Dzērve ir etnomūzikas grupas “Tautumeitas” dziedātāja un ermoņiku spēlētāja, arī kordiriģente, sieva vīram Gatim un mamma diviem žiperiem Andžam un Augustam. Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" saruna ar Ilonu un Gati Dzērvēm-Tālutiem par attiecībām, bērnu audzināšanu, svētku svinēšanu un etnomūziku.

„Sekošana Ilonai mani aizveda pie folkloras,” atklāj Gatis.

Savukārt Ilona par pievēršanos folklorai bilst, ka tā ir kāda individuāla sajūta, kas mudinājusi vairāk pievērsties latviskais dzīvesziņai, tradīcijām. Un lai arī Ilona ir etnomūzikas grupas “Tautumeitas” dalībniece, viņa atzīst, ka ar folkloru ir vismazāk saistīta, salīdzinot ar citām grupas dalībniecēm.

Lasītākās ziņas valstī

Ar vasaras saulgriežiem, 21.jūniju, Ilonai un Gatim saistās vēl kāds būtisks notikums – tieši šajā dienā Ilona saņēmusi Gata bildinājumu.

„Viss bija vienkārši. Aizbraucām uz Drustiem svinēt Jāņus, dzīvojoties pa turieni, vienā brīdī novedu Ilonu malā, pacienāju ar garšīgām vakariņām, kuras bija gatavojis mans brālis, un izteicu piedāvājumu,” atklāj Gatis.

„Mana pirmā atbilde bija - nē, un viņš ļoti saskuma. Es biju sapratusi, ka uzreiz tajā vasarā jāprecas,” turpina Ilona.

Bet, kad pārpratums noskaidrots, viņa teikusi, lai dod to gredzenu, jo tas iepaticies jau uzreiz. Izrādījās, ka Gatis pats to bija dizainējis - sudraba gredzens ar jumja zīmi.

Arī abi puikas, piecgadīgais Andžs un divgadnieks Augusts, bieži ir kopā ar vecākiem dažādos tradicionālās kultūras pasākumos, arī ar mammu viņas kora un grupas “Tautumeitas” mēģinājumos.

“Mēs iesaistām viņus mūsu dzīvē, nevis pakļaujam mūsu dzīvi viņiem, pretējā gadījumā mēs ciestu no tā, ka esam ierobežoti,” atzīst Ilona. Viņa ir gandarīta, ka vismaz pagaidām puikas kopā draudzīgi dzīvojas un neplēšas.

Vairāk lasi: lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti