Dalies:

Svētdienas raidījumā "21. gadsimta latvietis": Sirdīs un domās uzturējām ideju par Latvijas valsts dibināšanu

Svētdienas raidījumā "21. gadsimta latvietis": Sirdīs un domās uzturējām ideju par Latvijas valsts dibināšanu
  • 08. Jan. 2018
Svētdien, 7. janvārī plkst. 13:05, Latvijas Radio 1 varēsiet noklausīties jaunāko „21.gadsimta latvietis” raidījumu. Šoreiz par un ar latviešiem, kas dažādu iemeslu dēļ par savu dzīves vietu ir izvēlējušies „ne-Latviju”. Vai tie būtu vecie trimdinieki, jaunie emigranti, ekonomiskie bēgļi, pasaules pilsoņi, studenti vai vienkārši meklētāji. Iesaistot ārzemēs dzīvojošos latviešus diskusijā par jautājumiem, kas skar tieši viņus, gribam veicināt izpratni par to, kā 20. un 21 gadsimta notikumi un izaicinājumi veido jaunu Latvijas valsts un latviskuma definīciju.

Vismaz viena trešdaļa no latviešiem pēc Pirmā pasaules kara bija ārpus Latvijas, tāpēc nav pārsteigums, ka Latvijas dibinātāju vidū ir bijuši vairāki ārpus Latvijas teritorijas dzīvojoši latvieši. Tieši bēgļu gaitas ļāvušas šiem latviešiem pašorganizēties un rast atbildi uz jautājumu - kas mēs, kā tauta, būsim nākotnē? Kas bija šie latvieši, kādas bija viņu gaitas pasaulē Pirmā pasaules kara laikā un kāpēc daļa šo aktīvo nacionālās pašapziņas vadīto latviešu pēc kara neatgriezās Latvijā? Šos jautājumus raidījumā uzdeva vēsturniekiem Tomam Ķikutam un Jānim Tomaševskim.

Patīkamu klausīšanos!
Svaigāko, kā arī vecos raidījumus, katrs var sev izdevīgā brīdī noklausīties Latvijas radio mājaslapā: http://lr1.latvijasradio.lv/lv/lr1/raidijumi/21.-gadsimta-latvietis/

Klausieties mūs arī iTunes, kā arī citās podkāstu vietnēs.

Kā arī meklējiet mūs Facebook lapā: 21.gs.latvietis (https://www.facebook.com/21gslatvietis)

Jaunākos raidījumus vienmēr atradīsiet Latvieši.com mājaslapā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti