Dalies:

Sūdzības par garām rindām Rīgas lidostas drošības kontrolē

Sūdzības par garām rindām Rīgas lidostas drošības kontrolē
@GirtsS Twitter konts
  • 07. Oct. 2019

Vai Rīgas lidosta tiek galā ar savu darbu? Tā vaicā daudzi klienti, kuri pēdējā laikā saskārušies ar neparasti garām rindām lidostas “Rīga” drošības kontrolē. Pasažieri sociālajos tīklos ziņo – lai veiktu drošības pārbaudi, rindā jāgaida 40 minūtes vai pat stunda, un brīžiem no 8 drošības ejām darbojas tikai 3. Tikpat garās rindās jāstāv arī tiem pasažieriem, kuri izmanto “Fast track”, kas paredzēts biznesa klases pasažieriem un tiem, kas nopirkuši iespēju iziet kontroli ātrāk.

 

Sapņu medniece “Facebook” raksta: “Ja agrāk lielākas rindas lidostā bija ap svētkiem, šobrīd šādu skatu redzu katru reizi lidojot. Ja lidojat ar nacionālo aviokompāniju un izvēle pirkt premium biļeti vai parasto un somu piepirkt pēc tam, iesaku ņemt premium, vismaz somu nodosiet bez stresa. Bet pat lidojot bez somas, rindas uz drošības kontroli ir diezgan vājprātīgas. Aizgpagājušajā nedēļā īsākā rindā stāvēju 40 min! Pieļauju, ka šodien jau patiesi ir stunda. Šogad drošības kontroli esmu izgājusi ātrāk Kairā, Mumbajā un Londonā, kur tā kā varētu gaidīt aizķeršanos.”

Lasītākās ziņas

Lelde Ardava norāda: “Tas jau bija iepriekš zināms, ka pašreizējā lidosta par mazu, bet tas, ka uz tādu cilvēku masu ir atvērti 3 pārbaudes ”lodziņi” un fast-track ir super-slow, manuprāt, nav pieņemami.”

Garās rindas liek cilvēkiem slīgt minējumos - vai tas ir sliktas plānošanas, vai arī darbinieku rūkuma rezultāts?

Andrejs Melnalksnis “Twitter” norāda: “Garas rindas uz drošības kontroli lidostā "Rīga"! Arī biznesa klases rindā. Zinoši cilvēki teica, ka tā esot pēdējā mēnesī, jo daudzi darbinieki aizgājuši, jo esot briesmīga attieksme.”

Savukārt Ieva Treija turpat atbild, ka “no lidostas darbiniekam pazīstama cilvēka vakar dzirdējām, ka daudzi cilvēki vienlaikus paņēmuši slimības lapas, tādējādi protestējot pret zemo atalgojumu.”

Tikmēr lidostā "Rīga" norāda, ka pasažieru skaits šogad, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, ir pieaudzis par gandrīz 11,5%. Tā liecina operatīvie dati par 9 mēnešiem. Vidēji lidosta “Rīga” apkalpo 12 000 pasažieru dienā, 600 - 1000 pasažieru stundā. Lai gan lidosta pēdējos gados ir paplašinājusi drošības kontroles zonu ar vairākām līnijām un pašlaik strādā pie risinājumiem, lai izveidotu vēl papildus līnijas, šāda pasažieru plūsma jūtami pārsniedz vecās lidostas termināļa publiskās daļas kapacitāti.

"Tāpat, ņemot vērā nacionālā pārvadātāja “airBaltic” intereses, lidostai “Rīga” ir raksturīgs nevienmērīgs lidojumu sadalījums diennakts laikā un liels tranzīta pasažieru skaits - vairāk nekā 30%. Rindas uz drošības kontroli lidostā “Rīga” veidojas  tieši šajās intensīvo lidojumu jeb “pīķa” stundās, galvenokārt no rītiem, laika posmā no plkst. 6.00- 8.00, kad vienlaicīgi ir gan liels izlidojošo reisu skaits, gan intensīva tranzīta pasažieru plūsma ar īsiem savienojuma laikiem. Kā rāda lidostas mērījumu sistēma, šajos laika posmos drošības kontrolē stundas laikā nereti jāapkalpo gandrīz 1200 pasažieru, un tie arī ir tie brīži, kad var izveidoties rinda, kurā gaidīšanas laiks var sasniegt līdz 40 – 50 minūtēm. Citos laika posmos gaidīšanas laiks uz drošības kontroli lidostā “Rīga” ir 5, maksimums 20 minūtes, " portālam "Latviesi.com" norāda lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Karnīte piebilst, ka papildus augstāk minētajiem apstākļiem, šobrīd ir pienācis rudens vīrusu laiks, un daudzi darbinieki un viņu bērni slimo, līdz ar to padarot darbu “pīķa” stundās vēl komplicētāku. Lidostas drošības dienesta darbinieki dara visu iespējamo, lai šajos apstākļos apkalpotu pasažierus maksimāli ātri, vienlaikus saglabājot visaugstākos drošības standartus, ņemot vērā, ka pasažieru un lidojumu drošība ir galvenā prioritāte. Tomēr pasažieriem ir jārēķinās, ka atsevišķās stundās lidostā var būt rindas. "Vienlaikus vēlamies atgādināt pasažieriem, ka ir ļoti būtiski ierasties lidostā savlaicīgi – vismaz 2 stundas pirms lidojuma, kas ļauj mierīgi un bez steigas nokārtot pirmslidojuma procedūras un atrisināt sarežģījumus, ja tādi rodas dokumentu pārbaudes vai drošības kontroles laikā," norāda lidostā.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti