Dalies:

Studentus aicina pieteikties Ainas Galējas stipendijām studijām ASV

Studentus aicina pieteikties Ainas Galējas stipendijām studijām ASV
CC0 licence
  • 29. Dec. 2019

Latvijas augstskolu studentiem līdz 9.janvārim ir iespēja pieteikties Ainas Galējas stipendijām mācībām Viskonsīnas Universitātē Oklērā, ASV, aģentūra LETA uzzināja Valsts izglītības attīstības aģentūrā.

Aģentūrā norādīja, ka stipendija paredzēta bakalaura līmeņa studijām vai viena papildu gada studijām ASV un nodrošinās diviem līdz trim studentiem no Latvijas iespēju mācīties Viskonsīnas Universitātē Oklērā.

Konkursā aicina piedalīties pretendentus, kuriem ir Latvijas pilsonība un kuri ir kādas Latvijas augstskolas vai universitātes studenti. Tāpat pretendentiem jābūt labām angļu valodas zināšanām.

Lasītākās ziņas valstī

No 14.janvāra līdz 16.janvārim Rīgā notiks pirmā stipendiju konkursa kārta mācībām 2020. - 2021.gadā.

Viskonsīnas Universitāte Oklērā dibināta 1916.gadā un tajā mācās vairāk nekā 10 000 studentu. Universitāte piedāvā plašu mācību programmu un priekšmetu izvēli, kā arī nodrošina bagātīgu sociālo un sporta aktivitāšu piedāvājumu. Studiju izvēle ir stipendijas saņēmēja izvēle.

Stipendija 25 258 eiro (28 000 ASV dolāru) vērtībā sedz visus studiju, dzīvošanas un apdrošināšanas izdevumus Viskonsīnas Universitātē Oklērā viena akadēmiskā gada garumā. Stipendija nesedz ceļošanas izdevumus uz ASV un atpakaļ, un ikdienas izdevumus. 

Kopējais līdz šim piešķirto stipendiju apjoms, ko no saviem personīgiem iekrājumiem nodrošinājusi Aina Galēja esot lēšams vairāk nekā pusmiljona ASV dolāru apmērā.

Stipendiju programmas administratori ir Viskonsīnas Universitātes Oklērā profesori Paulis un Irēne Lazdas.

Aina Galēja-Dravniece ir mecenāte un Latvijas jaunatnes izglītības veicinātāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere un "Latvijas Lepnums" laureāte. 27 gadu laikā kopš Ainas Galējas stipendiju programmas izveides Viskonsīnas Universitātē Oklērā, programmā kopš tās dibināšanas 1992.gadā piedalījušies 70 studenti no Latvijas.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti