Dalies:

Iznākot no "pelēkās zonas", Latvijā nāktos slēgt 738 restorānus

Iznākot no "pelēkās zonas", Latvijā nāktos slēgt  738 restorānus
CC0 licence
  • 28. Jun. 2019

Saglabājot esošos nodokļu slogu un turpinot Valsts ieņēmuma dienesta (VID) stingrās pārbaudes, tuvāko gadu laikā tiks slēgti 738 restorāni un bezdarbnieku rindas papildinās vismaz 11 tūkstoši cilvēku. Valsts izmaksātie bezdarbnieku pabalsti varētu sasniegt 20,1 miljonu eiro, aprēķinājusi Latvijas Restorānu biedrība (LRB). 

“Pieņemsim, ka VID drastisko kontroles pasākumu rezultātā visi nozares spēlētāji sāk maksāt oficiālas algas. Lai to izdarītu pie esošā nodokļu regulējuma, restorāniem būs nepieciešams pacelt cenas vismaz par 23 %. Savukārt cenu celšana novedīs pie pārdošanas apjomu krituma vismaz par 38 % un situācijas, ka visiem restorāniem klientu nepietiks. Attiecīgi - daļa no restorāniem būs spiesti slēgt savu biznesu un atlaist darbiniekus. Nozare strādās pilnīgi “baltajā” režīmā, bet cena, ko nozare par to samaksās būs graujoša,” uzsver LRB prezidents Jānis Jenzis.

LRB finanšu konsultants Andrejs Grigoļunovičs lēš - ja nozares legalizācija notiks bez atbalsta pasākumiem, tad valsts budžeta ieņēmumi uz īsu brīdi pieaugs par 42 miljoniem eiro gadā, bet tas maksās vairāk nekā 11 tūkstošus darbavietu - bezdarbnieku pabalsta apjoms varētu sasniegt 20,1 miljoni eiro.

Lasītākās ziņas valstī

“Principā, ja uztvert šo kā ekonomikas mācību grāmatas vingrinājumu, nevis reālu cilvēku dzīvi, atbilde ir viennozīmīga. Ieguldām 20 miljonus bezdarbnieku pabalstos un jau pirmajā gadā savāksim papildus 42 miljonus budžeta ieņēmumu! Tas ir 100% gada ienesīgums! Tomēr jāņem vērā, ka šiem ieņēmumiem būs virkne negatīvu sociāli ekonomisko efektu. Redzot šī brīža noskaņojumu, varu garantēt, ka daudzi uzņēmēji, kuri būs spiesti slēgt savus restorānus, savus nākamos biznesus veidos jau citās valstīs. Arī tie, kuri paliks bez darba, apsvērs domu aizbraukt,” norāda LRB finanšu konsultants Andrejs Grigoļunovičs.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti