Dalies:

Stokholmas Latviešu skolas audzēkņi apmeklē Latviju un iestāda savu ozolu

Stokholmas Latviešu skolas audzēkņi apmeklē Latviju un iestāda savu ozolu
  • 16. May. 2018

Latvijas Simtgade iezīmējās īpaša Stokholmas Latviešu skolai; pieci topošie absolventi - Antons Kancāns, Zane Reine, Oskars Kļaviņš, Krista Mediņa un Arvins Soleimani siltākajā maija vidus sestdienā Rundāles novada "Krastiņu" māju parkā stādīja savu ozolu. Ik gadus Stokholmas Latviešu skola rīko ekskursiju, un šogad tajā piedalījās 8. klases skolēni, viņu vecāki, trīs māsas Anna, Alise un Arta, kā arī skolotāja Ingrīda Eveliete un skolas pārzine Ieva Reine.

2018. gada brauciens ar Tallink prāmi "Isabelle" aizsākās ar mazliet satrauktu, bet svinīgu noskaņojumu, kur konferenču telpā katrs absolvents rādīja savu sagatavoto prezentāciju par Latviju. Arvins sniedza plašu informāciju par Vidzemi, Oskars - par Zemgali. Antonam bija sagatavots vēsturisks pārskats par dziesmusvētku tradīciju, Krista stāstīja par kosmētikas ražotāju "Dzintars", bet Zane klātesošajos radīja neviltotu interesi par latviešu mūzikas instrumentiem, t.sk. par iepriekšējā gadā pašas darināto Latgales kokli Pētera Jansona vadītajā kokļu nometnē Latvijā.

Ierodoties Rīgā, ceļš veda caur Vecrīgu, piestājot pie ievērojamām vēsturiskām ēkām, par kurām stāstījumu bija sagatavojusi Oskara mamma Renāte Kļaviņa, Kara muzejā, Pēterbaznīcā un COSMOS Iūziju muzejā. Īsi paviesojoties Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Latvijas simtgades ekspozīcijā, grupa devās uz Zemgali, kur divu dienu laikā paspēja apskatīt ne tikai Bauskas un Mežotnes pilis, doties gan laivu izbraucienā pa Lielupi, gan ar velosipēdiem apmest loku ap Rundāles pili, pērties "melnajā" pirtī un veldzēties burbuļvannā.

Ārvalstu latviešu bērnu mīlestība pret Latviju acīmredzami auga šī brauciena laikā. Jaunieši nepārprotami pauda savu piederību Latvijas tautai un zemei, ilgojoties pēc nākamā brauciena, kas daudziem būs ceļš uz dziesmusvētkiem Latvijas Simtgades zīmē.

Par šo skaisto braucienu īpaši pateicamies Arnim un Renātei, "Krastiņu" saimniekiem Jānim un Līgai, visai pārējai Kļaviņu saimei, kā arī Stokholmas Latviešu skolai, Zviedrijas Latviešu apvienībai un Zviedrijas valsts atbalsta sniedzējam MUCF.


Finansējumu nodrošina Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”. Finansējumu administrē Eiropas Latviešu apvienība (ELA).


Informāciju sagatavoja Ieva Reine

Foto: Ieva Reine

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti