Dalies:

Stokholmas latviešu skola saorganizē Lieldienu svinēšanu tiešsaistē ar ciemiņiem no Latvijas!

Stokholmas latviešu skola saorganizē Lieldienu svinēšanu tiešsaistē ar ciemiņiem no Latvijas!
  • 12. Apr. 2020

Sveiki latvieši, katrs savās mājās! Gribam padalīties ar mūsu lielisko Lieldienu svinēšanu!

Stokholmas latviešu ģimenes sestdienas rītā sanāca kopā, lai sadziedātos, izkustētos un pamatīgi izsmietos,lai nekostu odi! Nē, patiesībā, lai odi nekostu ir jāšūpojas!Tā mūsu pirmie rīta viesi Anna un Yann stāstīja! Kopīgi dziedot un stāstot par Lieldienu tradīcijām iepriecināja mūs visus saulainajā rītā! Ar glāzes skaņām, rīvēm un cepeškrāsns pannas palīdzību, skaistajām latviešu tautasdziesmām tika radīts pavadījums un jautrība varēja sākties!

Pēc brīža mūsu rītam pievienojās Tuta no Tutas lietām! Viņa savu rīta pārgājienu sāka jūrmalā un sūtīja mums sveicienu pāri jūrai uz Stokholmu. Pēc tam smiltīs taisija sauli no kokiem un akmeņiem, un atrada netīrumus, ko nedrīkst atstāt jūrmalā! Tad gaja uz mājām caur mežu un lecot pāri strautam atcerējās vakardienu, kad tieši tur viņa bija redzējusi zaķi, Lieldienu zaķi, kas no viņas sabijās, bet olas gan paspēja paslēpt- oranžu, zaļu un pilnīgi melnu! Arī Tuta pati krāsoja olas sīpolu mizās un ripināja tās pa dēli! Kopā ar savu draudzeni lapsu Tuta rādīja visiem olu kaujas, šupojās, un dziedāja par putniem. Beigās visi kopā dejojām Tutas deju! Lieliskākā saules ķeršana pasaulē! Gaidīsim Tuti ciemos pie mums Stokholmā!

Lasītākās ziņas valstī

Kad jau visi savās mājās bija izkustējušies, mums pievienojās Kaspars un Madara Ādamsoni no Rīgas priekšpilsētas! Jaukākie saules pūpolstāsti pasaulē pārtapa dziesmās, ko visi dziedājām kopā! Par kukaiņiem un labām sajūtām, un prieku Lieldienās!

Dienas noslēdzošais viesis mūs sagaidīja savā mājas studijā-Nauris Brikmanis! Viņš uzreiz ķērās pie lietas un aicināja mums vienam otru apskaut, samīļot un pamasēt plecus! Pateikt mīļus un jaukus vārdus, sasmaržot gaisu! Kad ģimenes sapulcējas lielākā skaitā, visi ķērāmies pie mūsu uzdevuma-kopīgas skolas himnas radīšanas! Kas par piedzīvojumu! Zīmuļi zīmojas, līmes līmējas, vakarā, siltas kājas un kur ir manas galviņas, tie bija tikai daži vārdi un teikumi, ko visi salikām kopā! Nauris improvizēja dziedot un spēlējot uz klavierēm šo dziesmu mums visiem tiešsaistē! Viņa veltījums un iedvesma visiem bija viņa meitas radīta dziesma par visām labajām lietām! Sirsnīgi un vienkārši vārdi! Mēs visi pārtapām un pārtapām ar labākām domām!

Un, lai visiem jums šajos apstākļos ir tikai labākās domas, jo ar domām vien, mēs ikkatrs topam labāks!

Priecīgas Lieldienas visiem!

Jūsu Stokholmas latviešu skola

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti