Dalies:

Stokholmas latviešu skolā mācību gads noslēdzas ar jautriem dančiem

Stokholmas latviešu skolā mācību gads noslēdzas ar jautriem dančiem
Stokholmas Latviešu skola
  • 05. Jun. 2019

Ap simts bērnu, vecāku un vecvecāku sestdien, Bērnu aizsardzības dienā, pulcējās Stokholmas latviešu skolā uz mācību gada noslēgumu.

Kā stāsta Stokholmas latviešu skolas pārzine Agnese Blaubārde, sarīkojums sākās ar svinīgām uzrunām, skolas valdes un skolotāju sveikšanu, jo bez viņu lielā un aizrautīgā darba skolas darbošanās nebūtu iespējama. Viesos bija ieradusies Latviešu Evanģēliski luteriskās baznīcas Zviedrijā priekšniece Ieva Meiere un Eiropas latviešu apvienības Latvijas pārstāvniecības kontaktpersona Aira Priedīte, kura uzsvēra, cik svarīgi ir kopt latviskumu un latviešu valodu. Ar savu priekšnesumu uzstājās arī mazie dejotāji, kas katru sestdienu cēlušies agrāk, lai savu skolas dienu sāktu ar deju nodarbību.

Pēc svinīgās daļas skolēni un skolotāji devās uz klasēm lai aizvadītu pēdējo kopīgo stundu šajā mācību gadā un katrs tika pie ļoti skaistas grāmatas. Grāmatas bija dažādas, lai katrs bērns saņemtu dāvanu, kas atbilst viņa vecumam. Klasēs notika arī kopīga grāmatu lasīšana un tika spēlētas dažādas spēles. Tādējādi bērni vēl brīdi pirms vasaras brīvlaika varēja pavadīt kopā ar savu klasi.

Lasītākās ziņas valstī

Pusdienās visi cienājās ar skolas sarūpētām maizītēm un desiņām, bet pēc pusdienām visiem bija iespēja piedalīties spēlē "Mini manu mīkliņu": meklēt un minēt latviešu tautas mīklas, kuras bija paslēptas skolas telpās. Bērniem mīklu minēšanas spēle ļoti patika. Par veiksmīgi atminētām mīklām vai interesantiem minējumiem bērni saņēma talonu, kas savukārt ļāva tikt pie saldējuma.

Ciemos pie latviešu skolas bērniem bija ieradušies arī "Stokholmas spēlmaņi", kuri visus iegrieza līksmās dejās un rotaļās. Pat mazākie aizrautīgi dancoja "Pankūku danci", "Cūkas driķos" un citus jautrus dančus. Tāpat visiem ļoti patika 3. klases skolotājas Marijas Janus uzsāktā spēle "Es tik bij viens bagāts koks!". "Tā spēle bija ekstraforša!" atceras Agnese Blaubārde.

Vasaras brīvdienas Stokholmas latviešu skolā ilgs līdz pat 31. augustam. Tā nu sanāk, ka latviešiem Stokholmā 1. septembris pienāks dienu ātrāk nekā Latvijā, taču Zviedrijas skolās vasaras brīvlaiks beidzas jau augusta vidū.

Jauno mācību gadu Stokholmas latviešu skoliņā jau tagad gaida ar nepacietību, jo katru sestdienu nodarbības vadīs arī divi skolotāji no Latvijas, no izglītības programmas "Iespējamā misija". Agnese Blaubārde jo sevišķi cer, ka šie skolotāji palīdzēs pusaudžiem, kuri dažkārt negribīgāk apmeklē latviešu skolu nekā mazie bērni, vairot interesi par  latviskumu, latviešu valodu un latvisko kopābūšanu. Tomēr skolotāji no Latvijas strādās visās klasēs, ne tikai vecākajās.

Tāpat Agnese Blaubārde liek lielas cerības uz nesen izveidoto diasporas skolotāju skolu, kas palīdzēs celt diasporas skolotāju kompetenci.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti