Dalies:

Starptautiskā inovāciju skola sāk nodarbības bērniem arī tiešsaistē

Starptautiskā inovāciju skola sāk nodarbības bērniem arī tiešsaistē
Foto: Starptautiskā inovāciju skola
  • 09. Apr. 2020

Pandēmijas un pašizolācijas laiks daudziem licis attīstīt jaunus formātus, kā strādāt. To skaitā ir arī Starptautiskā inovāciju skola, kas nule izveidojusi maksas tiešsaistes nodarbības bērniem. Šobrīd socializēšanās ir ierobežota, un mājās tiek pavadīts daudz vairāk laika nekā līdz šim, portālam latviesi.com saka skolas pārstāve Anda Sergejeva.

“Tomēr apkārtējās situācijas ietekme neatceļ to, ka bērniem ir jāturpina apgūt jaunas lietas, attīstīt svarīgas prasmes, interesanti pavadīt laiku. Šīs tiešsaistes nodarbības ir radītas, lai, arī atrodoties mājās, bērns varētu izzināt, atklāt, darboties, komunicēt,” tiešsaistes nodarbību jēgu pamato Sergejeva.

Vienas no piedāvātajām nodarbībām ir robotika. Nodarbības domātas maziem “tehnoprātniekiem”, kas aizraujas ar LEGO. Nodarbības notiks divreiz nedēļā. Pirms tam e-pastā tiks saņemtas instrukcijas robota būvēšanai, un konkrētā laikā būs jāpieslēdzas skolotāja vadītai 20 minūšu nodarbībai. 

Lasītākās ziņas

“Bērni iemācās, kā patstāvīgi novērst radušās kļūdas procesa laikā, attīsta radošumu, mācās izprast cēloņsakarības. Tas viss notiek bērniem aizraujošā veidā caur LEGO robotiņu būvēšanu un programmēšanu,” stāsta skolas pārstāve.

Lai piedalītos nodarbībā gan nepieciešams konkrēts LEGO modelis, kas jānopērk pašiem vai jāizīrē no rīkotājiem.

Otra piedāvātā nodarbība ir 30 minūšu tiešsaistes vingrošana “Tehno-joga”, kurā var piedalīties visa ģimene kopā. Jogas nodarbību vada Indijā sertificēta pasniedzēja Edīte Paule, kurai ir pieredze darbā ar bērniem.

“Vingrojumi tiek pasniegti caur stāstiem, līdz ar to, bērni ir daļa no stāsta un palīdz skolotājam to veidot, iejūtas lomās,” saka Sergejeva. “Tiešsaistes nodarbības ir organizētas tā, ka dalībnieki redz ne tikai skolotāju, bet arī viens otru. Līdz ar to, ar video starpniecību var komunicēt viens ar otru un sekot līdzi paveiktajam ne tikai no jebkuras vietas Latvijā un pat pasaulē."

Sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību (PBLA) skola vēlas šīs nodarbības popularizēt arī ārvaltīs dzīvojošo latviešu bērnu vidū. Vairak informācijas šeit.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti