Dalies:

Starp dziesmām un dejām Edinburgā stāstīs arī par darba iespējām Latvijā un atgriešanos

Starp dziesmām un dejām Edinburgā stāstīs arī par darba iespējām Latvijā un atgriešanos
  • 04. Apr. 2019

Latviešu dienās Edinburgā, kas šajā nedēļas nogalē pulcēs vairākus simtus Latvijas valstspiederīgo no tuvākās apkaimes un arī latviešus no citām valstīm, varēs ne tikai izklaidēties un iepirkties amatnieku tirgū, bet arī uzzināt par darba iespējām Latvijā. Tur varēs satikt gan Nodarbinātības Valsts aģentūras darbinieci, gan arī remigrācijas konsultanti un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras pārstāvjus.

Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) direktora vietniece Kristīne Stašāne informēs pasākuma dalībniekus par darba tirgus situāciju Latvijā, NVA un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES pakalpojumiem un atbalstu tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā.

“Pirms pieņemt lēmumu atgriezties Latvijā, cilvēkiem ir jāzina, kas viņus sagaida - kāda situācija ir darba tirgū, kā viņi var realizēt savas profesionālās zināšanas un prasmes, kādas vakances un algas piedāvā darba devēji, kādi ir dzīves un sadzīves apstākļi. Aicināt atgriezties Latvijā ir liela atbildība - lai cilvēki atgrieztos, viņiem ir jābūt pārliecībai par savu nākotni dzimtenē. Latvijas valsts piederīgie, kuri dzīvo un strādā ārzemēs, vienmēr ir bijuši NVA uzmanības lokā. Mūsu mērķis - informēt tautiešus ārvalstīs, lai viņi būtu zinoši par situāciju nodarbinātības jomā. Tāpat nozīmīga loma ir citu valsts institūciju, pašvaldību, NVO, diasporu organizāciju, uzņēmējdarbības sektora un sabiedrības kopumā atbalstam. Sadarbojoties ar citām mūsu valsts institūcijām, pašvaldībām, darba devējiem, vēstniecībām un latviešu kopienām Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Zviedrijā un citās valstīs, esam rīkojuši un rīkosim arī turpmāk īpašus informatīvos pasākumus, lai Latvijas valsts piederīgos ārvalstīs klātienē informētu par situāciju un pieprasījumu Latvijas darba tirgū, iespējām un valsts atbalstu tiem, kas vēlas atgriezties un strādāt Latvijā,” norāda K.Stašāne.

Lasītākās ziņas valstī

Viņa informēs arī par iespējām attālināti izmantot NVA pakalpojumus tiešsaistē, piemēram, kā iesniegumu bezdarbnieka statusa iegūšanai iesniegt elektroniski vai meklēt piemērotu darbu Latvijā, izmantojot NVA CV un vakanču portālu, un citiem būtiskiem jautājumiem. Apmeklētāji varēs saņemt informatīvos materiālus ne tikai latviešu, bet arī angļu valodā, kas īpaši noderīgi, piemēram, Latvijas valstspiederīgo laulātajiem ārvalstniekiem vai ārvalstīs izaugušajiem un tur izglītību ieguvušajiem Latvijas valstspiederīgo bērniem.

Pasākumā Edinburgā piedalīsies arī Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvji un Kurzemes reģionālā remigrācijas koordinatore Kristīne Smilga.

Viņa stāstīs par remigrācijas projektu, remigrācijas koordinatoru sniegtajām atbalsta iespējām, kas plašāk atspoguļotas vietnē  www.paps.lv, kā arī tiks atbildēti diasporas jautājumi, kas saistīti ar atgriešanos Latvijā. 

K.Smilja  "latviesi.com" norāda, ka sniegs informāciju arī par Latviešu valodas aģentūras sagatavotajiem valodas apguves materiāliem bērniem, kas pieejami tiešsaistē, kā arī iepazīstinās un aicinās izmantot Latviešu valodas aģentūras jauno spēli "Atver pasauli", kas piemērota ģimenēm, lai veicinātu bērnu latviešu valodas apgūšanu jaunā un aizraujošā veidā. Spēle  un citi materiāli pēc tam  būs pieejami Edinburgas latviešu bērnu skolā "Pūcītes skola".

"Stendā būs pieejami arī materiāli par ģimenes lomu bērnu valodas apguvē un cita noderīga informācija, jo tieši latviešu valodas zināšanu jautājums ir viens no aktuālākajiem remigrācijas koordinatoru ikdienas darbā, kad atgriešanos Latvijā plāno ģimenes ar bērniem, kas dzimuši ārvalstīs," uzsver remigrācijas koordinatore.

Atgādinām, ka NVA tīmekļvietnē tika izveidota sadaļa ”Ja vēlies atgriezties Latvijā”, kurā ir apkopota noderīga informācija tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kas dzīvo un strādā ārvalstīs, bet plāno vai apsver iespējas atgriezties Latvijā.

Foto: CC0 licence

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti