Dalies:

Spožā latviešu čelliste Margarita Balanas sevi piesaka kino pasaulē

Spožā latviešu čelliste Margarita Balanas sevi piesaka kino pasaulē
  • 04. Jan. 2020

2020. gada janvārī tiešsaistes platformās būs skatāma Margaritas Balanas pirmā mākslas īsfilma Pianissimo, kuras pamatā ir izcilā latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbs Grāmata Čellam.  Īsfilmas idejas autore ir pati māksliniece. Tā tiks izrādīta uz lielajiem ekrāniem Londonā, kā arī aprīlī Pētera Vaska festivālā Cēsīs. 

Mākslas filma Pianissimo ir mūzikas un kino savienojus par traģēdiju un cerību. Tas ir stāsts par jaunu, daudzsološu mākslinieci, kura ieguvusi iespēju doties prom no mājām, lai profesionāli izkoptu savu talantu. Jaunajai mūziķei šajā ceļā nākas sastapties ar zaudējumu un cīnīties, lai turpinātu tuvoties savam viskvēlākajam sapnim. Tā ir sirdi postoša patiesība, par to, ka mentālās veselības problēmas var slēpties pat aiz iedrošinoša smaida. 

Lasītākās ziņas

"Ilgošanās, meklēšana un zaudējums ir sajūtas, ko ir izjutis ikviens, un Pētera Vaska mūzika tās spēj dziļi un patiesi atainot. Grāmata čellam ir viens no maniem vistuvākajiem skaņdarbiem - to esmu atskaņojusi prestižākajās koncertzālēs, un vēlos, lai Pianissimo uzrunā vēl plašākas auditorijas." stāsta čelliste. 

 

Savu pirmo aktrises pieredzi Margarita ieguva jau 8 gadu vecumā, piedaloties Jaunā Rīgas Teātra, Alvja Hermaņa režisētajā izrādē Stāsts par Kasparu Hauzeru. 

 

Pianissimo tapusi sadarbībā ar Apvienotās Karalistes filmu studiju Holland Brothers un mākslas un mūzikas fondu Hattori Foundation, tās režisors ir Kolins Hollands. 

 

Margarita BALANAS ir viena no spožākajām savas paaudzes jaunajām čellistēm, kura ar panākumiem koncertē pasaules slavenākajās koncertzālēs: Londonā Karaliskā Alberta, Karaliskā festivālā un Vigmora zālē, Vestminsteres pilī, Berlīnes Filharmonijas zālē, Telavivas mākslas muzejā, Valta Disneja zālē ASV, Austrālijā, Dienvidamerikā, Āzijā un citur. Balanas ir vairāku starptautisku konkursu laureāte, saņēmusi nomināciju Lielajai mūzikas balvai kategorijā Gada jaunais mākslinieks 2018. 2019. gadā vasarā absolvējusi maģistrantūras studijas Londonas Karaliskajā Mūzikas Akadēmijā, šobrīd aktīvi koncertē un pasniedz meistarklases. Paralēli muzikālajai karjerai Margarita aizraujas ar gleznošanu. Šī gada Čello Cēsis festivāla ietvaros bija skatāma viņas performance, gleznojot dzīvās mūzikas pavadījumā.

Jau 18. janvārī Margarita kopā ar māsu Kristīni Balanas un pianistu Andreju Osokinu būs dzirdama Latvijā, kur Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" izdzīvos cilvēka mūžu dažādu valstu kino mūzikas stāstā.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti