Dalies:

Spartatlonu noskrējusī latviete: Svarīgākais ir piecelties no dīvāna

Spartatlonu noskrējusī latviete: Svarīgākais ir piecelties no dīvāna
Ekrānšāviņš
  • 16. Oct. 2019

Sigita Vāce septembrī kļuva par pirmo Latvijas sievieti, kas Grieķijā noskrēja 246 kilometrus vēsturiskajā Spartatlonā no Atēnām līdz Spartai. Skrējējas veikums iedvesmo arī citus padarīt aktīvāku savu dzīvesveidu, un Vāce trešdien sarunā Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" uzsvēra, ka nav uzreiz jāsāk ar garu gabalu skriešanu, bet svarīgākais ir piecelties no dīvāna un sasparoties vismaz rīta rosmei. 

Vāces abi vecāki ir sporta skolotāji, un viņa atzīst, ka tādēļ vien fiziskās aktivitātes viņai nepalika svešas. Skrējēja iesaka katram paskriet no rīta un vakarā, bet garāku distanču skrējējiem svarīgi ir arī vingrot, lai nostiprinātu muskuļus, jo sevi jānotur vertikālā stāvoklī ilgas stundas. 

Spartatlonam Vāce ļoti nopietni gatavojās, un sasniegt finišu bija viņas minimālā programma. Skrējēja cerēja sasniegt labāku rezultātu, bet nav pārliecināta, vai Spartatlonu skries vēlreiz, jo gatavošanās tam ir ļoti ilga un nopietna. Vienās no pasaulē ekstremālākajām skriešanas sacensībām Vāce 246 kilometrus no Atēnu Akropoles līdz Spartas karaļa Leonīda statujai veica atvēlētajā 36 stundu kontrollaikā (34:54:30). Starp 12 Latvijas skrējējiem, kas pieveikuši Spartatlonu, viņa ir vienīgā sieviete. 

Lasītākās ziņas valstī

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti