Dalies:

Somijā nenotiesā terorakta plānošanā apsūzētu Latvijas valstspiederīgo

Somijā nenotiesā terorakta plānošanā apsūzētu Latvijas valstspiederīgo
CC0 licence
  • 05. Mar. 2020

Somijas tiesa noraidījusi apsūdzības pret Latvijas valstspiederīgo par terorakta plānošanu Helsinkos, atsaucoties uz portālu "Yle.fi", vēsta LSM.LV.

22 gadus vecais vīrietis bija apsūdzēts par uzbrukuma plānošanu musulmaņiem un ārzemniekiem 2018.gada Vecgada vakarā. Apsūdzības uzturētāji norādījuši, ka vīrietis pat sarīkojis izmēģinājuma sprādzienu. Sarunā ar policistiem vīrietis bija atzinis, ka atbalsta nacionālsociālismu un pats izgatavojis pie viņa atrastās sprāgstvielas. Viņš gan noliedzis, ka plānoja tās lietot vardarbīgiem mērķiem.

Tiesa atzina - ir pierādījumi, ka apsūdzētais domājis un līdz noteiktam brīdim arī plānojis sprādzienu, tomēr, pēc likuma redakcijas, apsūdzētais nebija izveidojis detalizētu plānu.

Lasītākās ziņas valstī

"Regulējums par nozieguma plānošanu nav paredzēts sodīšanai, kas balstās tikai uz sliktām domām vai runu. Arī vispārīgie plāni pietiekami neatspoguļo nodomu. Tiesa arī konstatēja, ka noziedzīga nodarījuma pastrādāšanas draudi tajā laikā bija minimāli," tiesneša paziņojumu citē LSM.LV.

Tiesa noraidīja apsūdzības par to, ka Latvijas valstspiederīgais būtu detalizēti plānojis apdraudēt citu dzīvību vai veselību. Taču viņš tika notiesāts un saņēma naudas sodu par saliekamā naža glabāšanu sabiedriskā vietā, jo tas likuma ieskatā ir priekšmets, kuru var izmantot, lai kaitētu citiem.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti