Dalies:

Somijā atklās stikla mākslinieka Arta Nīmaņa personālizstādi "Saule un Mēness"

Somijā atklās stikla mākslinieka Arta Nīmaņa personālizstādi "Saule un Mēness"
  • 15. Nov. 2018

Šodien Somijas Stikla muzejā tiks atklāta mākslinieka Arta Nīmaņa personālizstāde "Saule un Mēness", aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Nataļja Sujunšalijeva.

Izstādē materializējas mākslinieka pēdējā laika eksperimenti un jaunās idejas - pateicoties oriģinālai autortehnikai, stikla virsmai tiek piešķirts spoguļa efekts, kas, laužot gaismas starus, rada iluzori optiskas spēles. Ekspozīcijas objektiem ir tikai divas formas - aplis un elipse, kas nosacīti simbolizē sauli un mēnesi. Atstarojošo virsmu atspīdumi maina priekšmetu un cilvēku atspulgus un arī pašu telpu.

Nīmanis kopš 2004.gada ir zīmola "an&angel" stikla trauku galvenais dizainers. Mākslinieks veido stikla dizaina objektus un rotas, viņa darbības fokusā ir arī monumentālāki projekti - funkcionālas un dekoratīvas stikla dizaina detaļas interjeram un arhitektūras objektiem, ekskluzīvas vitrāžas, apgaismes ķermeņi un virsgaismas risinājumi.

Lasītākās ziņas valstī

Izstāde Somijas Stikla muzejā būs skatāma līdz 26.decembrim.

Kā skaidro Sujunšalijeva, dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) ilgtermiņa partneris Somijā ir Rīhimaki Stikla muzejs, kas ir viens no vadošajiem šīs nozares muzejiem pasaulē.

2017.gada nogalē DMDM notika Somijas dizaina leģendas Tapio Virkalas darbu izstāde "Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā", bet tagad abi muzeji sadarbībā ar aģentūru "Art is Art" organizē Nīmaņa pirmo personālizstādi Somijā, godinot Latvijas simtgadi.

Autors: LETA

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti