Dalies:

Šogad pirmo reizi Jauniešu Saeimai varēs pieteikties arī diasporas jaunieši

Šogad pirmo reizi Jauniešu Saeimai varēs pieteikties arī diasporas jaunieši
  • 09. Feb. 2019

Pēc Eiropas Latviešu apvienības (ELA) ierosinājuma Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece 2018.gadā apņēmās grozīt Jauniešu Saeimas nolikumu, lai tās darbā atļautu piedalīties ne tikai Latvijā dzīvojošiem jauniešiem.

ELA vicepriekšsēde Elīna Pinto atzīst, ka pagājušajā gadā ir ar pārsteigumu konstatējusi, ka Jauniešu Saeimas nolikums kandidēt ļauj tikai jauniešiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija. “Tas šķita pretrunā ar Simtgades vēstījumu "Es esmu Latvija!", kā arī ar Saeimas vēlēšanu likuma principu, ka arī ārvalstīs dzīvojošie Latvijas pilsoņi ir pilntiesīgi lemt par Latvijas šodienu un rītdienu,’’ norāda Elīna Pinto.

ELA aicināja Jauniešu Saeimu un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci to mainīt. Tika piekrists, ka arī diasporas jauniešiem būtu turpmāk jādod iespēja piedalīties Jauniešu Saeimas darbā. “Ceram, ka nu, kad spēkā stājies arī jaunais Diasporas likums, tam vairs nebūs nekādu šķēršļu - un aicinu visus Latvijas jauniešus gan uz vietas, gan ārvalstīs iejusties politiķa ādā, piedaloties Jauniešu Saeimas kampaņā un darbā. Tā ir iespēja un izaicinājums pārvarēt daudzas robežas - gan savās spējās, gan ģeogrāfiski, gan attieksmēs pret politikas veidošanu un politiķiem!,’’ iedrošina Elīna Pinto.  

 

Lasītākās ziņas

Jauniešu Saeima ir Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Jaunieši piesaka savas idejas vēlēšanām un vāc balsis to atbalstam gluži kā īstās vēlēšanās.

100 atbalstītāko ideju autori iekļūst Jauniešu Saeimā un tiekas Latvijas parlamentā, lai diskutētu par aktuāliem jautājumiem, runātu no Saeimas tribīnes, satiktu aktīvus jauniešus no visas Latvijas, uzzinātu par likumdevēja darbu un iegūtu unikālu pieredzi. Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam Saeimas darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs.

Iepriekšējā gada Jauniešu Saeimas centrālā tēma bija Latvijas nākotnes veidošana. 8.Jauniešu Saeima pieņēma četru nozaru komisijās izstrādātās deklarācijas par latviskās identitātes stiprināšanu Latvijā un pasaulē, jauniešu kritiskās domāšanas veicināšanu mediju vidē, vispusīgu jauniešu izglītību un jauniešu iesaisti valsts attīstīšanā.

“Arī diasporā Eiropā arvien aktīvāk sāk veidoties jauniešu kopas un klubi, un no ELA puses ar prieku stiprinām viņu savstarpējās saites un sadarbību ar Latvijas jauniešiem kopīgos pasākumos. Jaunieši vienmēr ir bijis pārmaiņu dzinējspēks, un Latvijas jaunieši, kuri aug un izglītojas ārvalstīs, tam var piedot papildu jaudu,’’ norāda Elīna Pinto.

Lai pieteiktos Jauniešu Saeimas jaunajam sasaukumam, jāseko informācijai Jauniešu Saeimas mājas lapā un sociālajos tīklos (Facebook lapā u.c.). Pieteikšanās parasti sākas marta sākumā.

Plašāk uzzini šeit!

Foto: Latvijas Republikas Saeima

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti