Dalies:

Šogad LĀZA stipendija 1000$ piešķirta četriem Latvijas studentiem

Šogad LĀZA stipendija 1000$ piešķirta četriem Latvijas studentiem
Foto: CC0 licence
  • 01. May. 2019

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju 1000 ASV dolāru apjomā šogad ieguvuši četri Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti, portālu “Latviesi.com” infomē Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība (LĀZA).

Šogad Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju saņem Elīna Zvaigzne (RSU, 6. kurss), Dmitrijs Grigorjevs (RSU, 6. kurss), Sandra Cipkina (RSU, 6. kurss), Mareks Marčuks (RSU, 6. kurss) un Ieva Muižniece (RSU, 6. kurss).

Kā informē LĀZA, finansējumu Ievas Muižnieces atbalstam kā mērķa ziedojumu bērnu psihiatrijas vecināšanai Latvijā sniegusi Lauma Upelnieks-Katis no ASV. Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda veicināšanas stipendijas - 500 ASV dolārus - ieguvuši – Artūrs Šilovs (RSU, 6. kurss), Elizabete Stašāne (RSU, 6. kurss), Jana Višņevska (LU, 5. kurss) un Laura Bluzmane (RSU, 5. kurss).

Ar pretendentiem runāja Dr. Uģis Gruntmanis, Dr. Zaiga Alksne-Phillips, Dr. Edīte Lazovska, Dr. Kamena Kaidaka un vēsturnieks Mārtiņš Vesperis. Visi pretendenti apliecināja savu mērķtiecību un centību ceļā uz ārsta profesiju. Liela nozīme vērtējuma svaru kausos bija rekomendāciju sniedzēju ieteikuma vēstulēm.

Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas pasniegs P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 5. jūnijā plkst.16.00 svinīgā noskaņā, klātesot LĀZA valdei, LĀZA biedriem un viesiem.

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds radies, godinot ārsta Ilmāra Lazovska (1931–2003) piemiņu. Fondu drīz pēc profesora nāves izveidoja ārsts Ēriks Niedrītis no Ņujorkas, kurš ir arī tā vadītājs. LĀZA regulāri vāc ziedojumus fonda sekmīgai darbībai. Fonda mērķis ir atbalstīt vecāko kursu medicīnas studentu centienus apgūt ārsta profesiju un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā.

2005. gadā tika pasniegtas pirmās Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas, kuras saņēma pieci Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti. Fondu finansiāli atbalsta arī Ojāra Veides Fonds, LĀZA biedri un citi ziedotāji.

LĀZA biroja vadītāja Latvijā Kamena Kaidaka atgādina, ka līdz 15. septembrim vēl var pieteikties Ojāra Veides fonda stipendijām.

LĀZA vieno ārzemēs un Latvijā dzīvojošos ārstus un zobārstus, kā arī citus veselības nozares profesionāļus, zinātniekus un darbiniekus kopējam mērķim – visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību. To dibināja 1947. gadā Eslingenā trimdā devušies latviešu ārsti.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti