Dalies:

Šodien Žaņa Lipkes memoriālā notiks lekcija par Amerikas Sarkanā Krusta Baltijas misiju

Šodien Žaņa Lipkes memoriālā notiks lekcija par Amerikas Sarkanā Krusta Baltijas misiju
  • 21. Mar. 2019

Žaņa Lipkes memoriālā šodienplkst. 19.00 notiks pazīstamā vēsturnieka, Latvijas Universitātes profesora Ērika Jēkabsona lekcija "Ārvalstu humanā palīdzība jaunajai Latvijas valstij: Amerikas Sarkanā Krusta Baltijas misija 1919-1922", informē memoriāls.

Latvijā kara un pēckara apstākļos 1919. - 1922. gadā darbojās vairākas ārvalstu humanās palīdzības organizācijas. Viena no aktīvākajām starp tām bija Amerikas Sarkanais Krusts. Profesora Jēkabsona priekšlasījumā tiks aplūkoti šīs organizācijas misijas darbības mērķi un specifika, sastāvs, kā arī aktivitātes dažādās jomās, ieskaitot palīdzības sniegšanu praktiski visām valsts, armijas un pašvaldības ārstniecības iestādēm ar medikamentiem, iekārtām un pārtiku, kā arī tieša veida palīdzību kaujās ievainotajiem un karagūstekņiem.

Lekcija norisināsies sasaistē ar memoriālā notiekošo izstādi "Sarkanā Krusta bērni", kas vēsta par gandrīz 800 bērnu glābšanās ceļu no pilsoņu kara posta Krievijā pirms simt gadiem. Amerikas Sarkanā Krusta misija, kas tolaik darbojās Sibīrijā, evakuēja bērnu atpūtas kolonijas no krīzes reģioniem un organizēja viņu atgriešanos mājās pa jūras ceļu, šķērsojot zemeslodi. Izglābto vidū bija astoņi bērni no Latvijas, un šis ceļojums apkārt pasaulei kopumā ilga 919 dienas.

Lasītākās ziņas valstī

Foto: Rolands Krutovs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti