Dalies:

Šodien tiešraidē diskusija “Remigrācija kā risinājums darbaspēka pieejamībai Latvijā”

Šodien tiešraidē diskusija “Remigrācija kā risinājums darbaspēka pieejamībai Latvijā”
Foto: CC0 licence
  • 08. May. 2019

Šodien, 8. maijā, Rīgas Ekonomikas augstskolā notiks diskusija “Remigrācija kā risinājums darbaspēka pieejamībai Latvijā”. Diskusijas tiešraidi plkst. 17.00-18.30 varēs skatīties LSM.lv,  portālu "Latviesi.com" informēja biedrība “Ar pasaules pieredzi Latvijā”.

Gan pirms 13. Saeimas vēlēšanām, gan arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā politiķi kā galveno problēmas risinājumu ir minējuši remigrāciju. Vai remigrācija ir risinājums vai tikai risinājuma patīkamā puse?

Pēc Diasporas likuma spēkā stāšanās šā gada janvārī nepieciešama mērķtiecīga ilgtermiņa stratēģija no valsts puses, lai īstenotu uz remigrāciju vērstu rīcībpolitiku, sadarbojoties ar privāto sektoru un ārvalstu investoriem Latvijā. Vienlaikus, jāņem vērā ne tikai darba tirgus vajadzības, bet arī ar remigrāciju saistīti izaicinājumi, t.sk., remigrantu praktiska un emocionāla iekļaušanās Latvijas darba tirgū un sabiedrībā. Kā jānorit remigrācijai, lai atbildētu uz darbaspēka pieprasījumu un lai sekmētu sabiedrības saliedētību?

Uz šiem jautājumiem atbildes meklēs diskusijas dalībnieki - Renāte Strazdiņa, Amerikas tirdzniecības palātas Latvijā valdes locekle un Microsoft Baltija vadītāja, Jānis Kreilis, personālatlases uzņēmuma YourMove dibinātājs, Ekonomikas ministrijas pārstāvis. Diskusiju moderēs biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” biedre Elīza Grīsle.

Pasākumā tiks nodrošināts tulkojums: latviešu un angļu valodās. Tiešraidi varēs skatīties portālā LSM.lv un šeit.

Diskusija notiek ar Rīgas Domes Sabiedrības integrācijas programmas finansiālu atbalstu projekta “Remigrācija - risinājums darba spēka trūkumam Latvijā: iespējas un izaicinājumi” ietvaros. Diskusiju rīko biedrība “Ar pasaules pieredzi Latvijā” ar Rīgas Domes Sabiedrības integrācijas programmas atbalstu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti