Dalies:

Šodien TEDxRiga 2019! Skaties bezmaksas tiešraidē

Šodien TEDxRiga 2019! Skaties bezmaksas tiešraidē
  • 22. Nov. 2019

Šodien notiek prestižais ideju forums TEDxRiga, kurā visas dienas garumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā uzstājas 20 runātāji un mākslinieki, tostarp uzņēmēja un piedzīvojumu meklētāja Olga Kotova, mūziķis Ralfs Eilands, ekonomists un pasniedzējs Arnis Sauka, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, Jānis Kreilis – platformas Your Move dibinātājs, klaviermeistars Dāvids Kļaviņš, režisors un scenārists Andris Gauja un citi. 

Prestižās TED kustības nacionālā mēroga ideju forums TEDxRiga ik gadu pulcē dažādu jomu profesionāļus no Latvijas un ārzemēm – zinātniekus, uzņēmējus, radošo industriju pārstāvjus un citus – izcilības, kuri dalās ar personīgiem un iedvesmojošiem stāstiem. Septiņu gadu laikā uz TEDxRiga skatuves kāpuši 149 runātāji un mākslinieki, kuru vēstījumi TEDx Youtube kanālā skatīti teju divus miljonus reižu. Par TEDxRiga 2019 vadmotīvu izvēlēts “Together” jeb “Kopā”, vēršot uzmanību uz to, ka kopā varam īstenot ko diženāku nekā katrs individuāli. 

Visas dienas garumā foruma tiešraidi bez maksas iespējams vērot TEDxRiga mājaslapā 2019.tedxriga.com, kā arī sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku tiešraide būs skatāma Latvijas reģionālajās un augstskolu bibliotēkās: Alūksnes pilsētas bibliotēkā, Bauskas Centrālajā bibliotēkā, Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā, Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā, Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā, Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā, Limbažu Galvenajā bibliotēkā, Madonas novada bibliotēkā, Ogres Centrālajā bibliotēkā, Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā, Saldus pilsētas bibliotēkā, Staiceles pilsētas bibliotēkā, Tukuma bibliotēkā, Valmieras bibliotēkā un Ventspils Galvenajā bibliotēkā, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Rīgas Pārdaugavas pamatskolas, Latvijas Kultūras koledžas, RTU Arhitektūras fakultātes, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes, Banku augstskolas, RISEBA un Biznesa augstskolas “Turība” bibliotēkās. Tāpat tiešraidi varēs vērot 15 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoros visā Latvijā, kā arī vairākās kopstrādes telpās: Skola6 radošo industriju centrs, Teikums, TechHub Riga, People Work un OraculeTang Space. 

Lasītākās ziņas

Foruma oficiālās valodas ir angļu un latviešu valoda, tiešraidi varēs izvēlēties skatīties oriģinālvalodā vai ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Pasākuma starpbrīžu laikā tiešraides skatītāji varēs vērot Mārtiņa Dauguļa intervijas ar pasākuma runātājiem un viesiem, sadarbībā ar TVNET. 

Pasākuma programma sadalīta četrās tematiskās sesijās.

Plkst. 9.30 pirmā sesija – Darīt kopā

Krists Saržants – komponists, pianists un aranžētājs

Marks Ritenbergs (Mark Rittenberg) – krīzes komunikācijas eksperts, pasniedzējs

Laura Arnicāne – minimāliste, zero waste aktīviste

Jānis Kreilis – uzņēmējs un platformas Your Move dibinātājs 

Ņikita Bezborodovs – bērnu psihiatrs, pasniedzējs 

Rihards Plešanovs – pianists, komponists un pasniedzējs

Plkst. 11.30 otrā sesija – Domāt kopā

Platons Buravickis – komponists un pianists

Alans Melikdjanjans (Alan Melikdjanian) – Youtube zvaigzne

Arnis Sauka – ekonomists un pasniedzējs

Indriķis Krams – biologs un pasniedzējs

Olga Kotova – uzņēmēja un piedzīvojumu meklētāja 

Plkst. 14.30 trešā sesija – Doties kopā

PRAGAII – eksperimentāls popmūzikas projekts

Ralfs Eilands – mūziķis, producents un komponists

Ilga Gedrovica – pārtikas inovatore un pasniedzēja

Andris Gauja – filmu režisors un scenārists

Liene Ozoliņa – socioloģe

Plkst. 16.30 ceturtā sesija – Būt kopā

Aleksandrs Tonisons (Aleksander Tõnnisson) – uzņēmējs un investors 

Ilvija Pūce – juriste un cilvēktiesību aizstāve

Dāvids Kļaviņš – klaviermeistars

Jānis Erts – sabiedriskais aktīvists

Anna Ķirse – komponiste 

TED ir starptautiska bezpeļņas organizācija ar devīzi “Idejas, ar kurām vērts dalīties” (Ideas Worth Spreading). Organizācijas pamatmērķis ir iepazīstināt plašāku publiku ar dažādu nozaru speciālistu radītām idejām cilvēces attīstībai un dzīves kvalitātes un apkārtējās vides uzlabošanai. TED kustības ietvaros izcili cilvēki dalās savos stāstos līdz 18 minūtēm ilgās prezentācijās, iepazīstinot skatītājus ar savām idejām un sasniegumiem. Mājaslapā TED.com šo prezentāciju video skatīti jau vairāk nekā miljards reižu. 

TEDx ideju forumus savās pilsētās reizi gadā saskaņā ar TED izsniegto licenci rīko lielākie šīs organizācijas aktīvisti no visas pasaules. Tā ir iespēja ne vien popularizēt TED idejas dažādās pasaules malās, bet arī iesaistīt krietni plašāku runātāju un klausītāju loku savstarpējā komunikācijā, pasauli mainošu ideju veicināšanā un šo ideju pārvēršanā reālos darbos.

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti