Dalies:

Šodien notiks repatriācijas reisi no Amsterdamas, Frankfurtes, Nicas un Stokholmas

Šodien notiks repatriācijas reisi no Amsterdamas, Frankfurtes, Nicas un Stokholmas
CC0 licence
  • 15. Apr. 2020

Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" un Latvijā reģistrētā lidsabiedrība "SmartLynx Airlines" šodien veiks repatriācijas reisus Baltijas valstspiederīgo atgādāšanai no Amsterdamas, Frankfurtes, Nicas un Stokholmas, informē Satiksmes ministrijā (SM).

Komentējot atsāktos repatriācijas reisus, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) Latvijas Radio sacīja, ka ārpus Latvijas uzturas vairāki tūkstoši valstspiederīgo, taču neatliekama repatriācija nepieciešama 312 cilvēkiem, kuri jau sen vēlējušies atgriezties Latvijā.

Tostarp Indijā ir 40 cilvēki, kuriem ir grūtības izbraukt no šīs valsts saistībā ar Indijā noteiktajiem pārvietošanās ierobežojumiem, kā arī Eiropas Savienībā noteikto dažādo atļauju dēļ. Tāpat sarežģīta situācija ir Latvijas valstspiederīgajiem Jaunzēlandē, kā arī vairākās Latīņamerikas valstīs. Daļa problemātisko situāciju ir atrisināta.

Lasītākās ziņas

"airBaltic" reiss Rīga-Amsterdama izlidos plkst.11, bet Amsterdama-Rīga tiks veikts plkst.14.20 un ieradīsies Latvijā plkst.17.35.

Ar reisiem uz Nīderlandi var izceļot tikai Nīderlandes pilsoņi un personas ar Nīderlandes sociālās apdrošināšanas numuru (pastāvīgā dzīves vieta Nīderlandē). Tranzīta pasažieriem jāspēj pierādīt tālākais ceļš ar aviobiļeti vai citu transporta biļeti.

Savukārt reiss Rīga-Frankfurte izlidos plkst.11.50. Reiss Frankfurte-Rīga izlidos plkst.15.10 un ieradīsies Rīgā plkst.18.25.

Tāpat arī ar reisiem uz Frankfurti drīkst doties Vācijas pilsoņi un ārvalstnieki ar pastāvīgo dzīvesvietu Vācijā. Pēc ierašanās Vācijā obligāti ievērojama 14 dienu karantīna. Tranzīta pasažieriem jāspēj uzrādīt biļetes tālākam ceļam, un viņi var tikt lūgti nepamest lidostas tranzīta zonu līdz nākamajam reisam.

"SmartLynx" reiss"LYX8524" izlidos no Nicas Francijā šodien plkst.16, lai ielidotu Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā plkst.19, no kurienes plkst.19.50 izlidotu uz Rīgu, lai starptautiskajā lidostā "Rīga" ierastos plkst.22. Lidmašīna maršrutā Rīga-Stokholma-Nica no Rīgas dosies šodien plkst.10.45.

Tāpat šodien plkst.10 no Rīgas lidostas izlidos "SmartLynx" reiss maršrutā Rīga-Kopenhāgena-Tenerife. Baltijas valstspiederīgo nokļūšanai mājās reiss "MYX8422" izlidos no Spānijas salas Tenerifes 16.aprīlī plkst.12.30, lai ielidotu plkst.19 Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā, no kuras plkst. 20 izlidotu uz Rīgu un nosēstos starptautiskajā lidostā Rīga tās pašas dienas vakarā plkst.22.30.

Kā informēja SM, pārvadājuma organizētāja, tūrisma aģentūra "Atlantic Travel", ir apņēmusies visus pasažierus no lidostas nogādāt līdz dzīvesvietai vai valsts robežai.

Kā liecina informācija "Atlantic Travel" mājaslapā, biļešu cenas uz reisiem ir sākot no 179 eiro. Par minētajiem "SmartLynx" repatriācijas reisiem plašāka informācija pieejama "www.airatlantic.eu" vai, zvanot pa tālruni +371 67 220 505 no plkst.9 līdz 18 vai pa tālruni +371 22 073 994 no plkst.6 līdz 24.

Rīt, 16. aprīlī, plānots lidojums no Tenerifes Spānijā, caur Kopenhāgenu uz Rīgu. Savukārt nākamajās nedēļās plānoti vēl vairāki reisi starp Rīgu un Amsterdamu vai Frankfurti. Pilns pašreiz plānoto lidojumu saraksts atrodams Satiksmes ministrijas mājaslapā.

Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže portālam latviesi.com norādīja, ka no Apvienotās Karalistes pagaidām jauni repatriācijas reisi netiek plānoti.

Jau ziņots, ka līdz 12.maijam Latvijā saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu. Tostarp ir atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti