Dalies:

Šodien liela diena diasporas bērnu deju kopām - videoskate!

Šodien liela diena diasporas bērnu deju kopām - videoskate!
  • 12. Mar. 2019

Šodien komisija videoskatē vērtē, cik gatavi 2020. gadā vasarā gaidāmajiem Skolēnu deju svētkiem ir diasporas deju kopu dejotāji. 

"Esam gandarīti par katru diasporas kopu, kuras ikdienā apgūst latviešu dejas tradīcijas, rod prieku, bet reizē iegulda arī lielu ikdienas darbu, lai notiktu deju svētki. Tradicionāli videoskate notiek ar interneta palīdzību, bet pat datora ekrāns netraucē mums sajust mazo dejotāju vēlmi, degsmi un atdevi," norāda VISC deju eksperte Zanda Mūrniece.

Viņa piebilst, ka visas kopas, kas pieteikušies, vērtēs atbilstoši nolikumam, un komisijas sastāvā ir topošo Svētku deju lielkoncerta "Saule vija zelta rotu" mākslinieciskās vadītājas Inga Pulmane, Indra Ozoliņa un Dagmāra Bārbale.

Lasītākās ziņas valstī

Īrijas latviešu tautas deju ansambļa  "Sienāzītis" vadītāja Olita Lagzdiņa "Latviesi.com" atklāj - šis ir sparīgs darba gads, jo bērni gatavojas gan skatei XVII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, gan jaundeju skatei XV Latviešu Dziesmu Svētkos Kanadā. "Abām skatēm video nosūtīšanas termiņš bija šā gada 1.marts, tāpēc dejotājiem februāris bija sparīgs darba mēnesis un, gaidot rezultātus, ir liels uztraukums," norāda kopas vadītāja. Latvijas deju skatei šogad gatavojās  20  1.-2. klašu "Sienāzīši" , bet kopumā kolektīvā šobrīd dejo vairāk nekā 60 bērnu vecumā no 1,5 līdz 13 gadiem. Jāpiebilst, ka "Sienāzītis" piedalijās arī iepriekšējos skolēnu deju svētkos 2015. gadā. 

XII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku rīkotāji norāda, ka dalībai svētkos pieteikušies latviešu centra Minsterē bērnu tautas deju kopa "Rudzupuķe", Limerikas deju kopa "Taurenītis", Briseles latviešu dejotāji, Lielbritānijas tautas deju kolektīvs "Straumēni", Lielbritānijas bērnu un jauniešu deju kolektīvi “Kaķīši” un “Pūcītes akadēmija” un arī tautas deju ansamblis “Sienāzītis”. Dejotājiem jādejo divas dejas no atbilstošās grupas deju lielkoncerta repertuāra.

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks no 2020. gada 6. līdz 12. jūlijam. Tautas deju kopu galvenās norises būs laureātu koncerts VEF Kultūras pilī un tautas deju lielkoncerts “Saule vija zelta rotu” Daugavas stadionā.

Skolēnu dziesmu un deju svētki norit reizi piecos gados, iepriekšējie svētki notika 2015. gadā un tajos piedalījās 37 890 dalībnieku. Pagājušajos svētkos pirmo reizi piedalījās arī bērni ar īpašām vajadzībām un diasporas pārstāvji no citām valstīm.

Foto no TDA "Sienāzītis" personīgā arhīva

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti