Dalies:

Šodien Denverā sākas Amerikas Latviešu apvienības kongress

Šodien Denverā sākas Amerikas Latviešu apvienības kongress
  • 03. May. 2019

No šodienas līdz 5. maijam Denverā, ASV, norisināsies Amerikas Latviešu apvienības (ALA) 68. kongress, portālu "Latviesi.com" informēja ALA Informācijas nozares vadītāja Tatjana Žagare-Vītiņa.

Kongresā uzstāsies politiķe, sabiedriskā darbiniece, grāmatu autore Sandra Kalniete ar uzrunu “Mana Latvija”, viņa iepazīstinās kongresa dalībniekus arī ar Likteņdārza projektu, kura darbībā aktīvi iesaistījusies. Tāpat pazīstamais žurnālists, žurnāla “Ir” komentētājs Pauls Raudseps dalīsies pārdomās par 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem, valdības veidošanu Latvijā un vadīs paneļdiskusiju par ārpolitiku. Uzņēmējs Jānis Bergs, kura darba dzīve noris starp Rīgu un Denveru, stāstīs par latviešu biznesa iespējām ASV, ekonomisko sadarbību un latviešu izcelsmes uzņēmēju tīkla veidošanu ASV.

Kongresa laikā notiks vairāku nozaru vadītāju prezentācijas un trīs paneļdiskusijas: “Par sadarbību sarežģītos laikos”, “Par Latvijas ekonomikas attīstības vīziju” un “Vecā trimda un jaunā diaspora, kā mēs viens otru sadzirdam”.

Lasītākās ziņas valstī

Ar speciāli veidotu video uzrunu dalībniekus sveiks republikāņu senators no Kolorādo štata Korijs Gardners. Gardners ASV Kongresā konsekventi iestājies par spēcīgu NATO un lēmumiem, kas ierobežo Krievijas agresīvo ārpolitiku.

Par sadarbības iespējām starp Latvijas un ASV zinātniekiem stāstīs Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji. Latvijas zinātnes diasporai ir liels sadarbības potenciāls un tas dod iespēju veidot ciešāku sadarbību ar Latvijas zinātniekiem gan ASV, gan citās valstīs. Ministrijas delegācijai, kuras sastāvā būs arī Vidzemes Augstskolas rektors, profesors Gatis Krūmiņš, bez dalības kongresā ieplānota plašāka programma vairākās ASV pilsētās.

Kongresā par savu darbību stāstīs arī biedrības “Eņģeļa sirds” pārstāves no Latvijas. Biedrības galvenā misija - palīdzēt izkopt un attīstīt bērnu talantus, organizējot izglītojošus pasākumus, īpaši Latvijas laukos.

Savu dalību kongresā apstiprinājuši Latvijas vēstnieks Teikmanis, speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza, Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte un Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks, kuri piedalīsies arī kongresa paneļdiskusijās.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti