Dalies:

Šodien CVK lemj par sešu deputātu kandidātu svītrošanu no 13. Saeimas kandidātu sarakstiem

Šodien CVK lemj par sešu deputātu kandidātu svītrošanu no 13. Saeimas kandidātu sarakstiem
  • 17. Aug. 2018

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir saņēmusi visu 13. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra (TSDC), un 17. augustā pulksten 11.00 notiks CVK sēde, kurā tiks lemts par vairāku deputātu kandidātu svītrošanu no kandidātu sarakstiem, infomē CVK pārstāve Kristīne Bērziņa.

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra informācija liecina, ka Saeimas vēlēšanu likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi varētu būt attiecināmi uz astoņiem 13. Saeimas deputātu kandidātiem, un rīt CVK paredzējusi lemt par sešu kandidātu svītrošanu.

No saņemtās informācijas izriet, ka uz pieciem deputātu kandidātiem attiecināms ierobežojums, kas liedz vēlēšanās kandidēt personām, kuras sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība dzēsta vai noņemta, bet uz trim kandidātiem attiecināms ierobežojums kandidēt vēlēšanās, ja persona Krimināllikumā paredzētā nodarījuma izdarīšanas laikā atradusies nepieskaitāmības stāvoklī, ierobežotas pieskaitāmības stāvoklī vai arī pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas saslimusi ar psihiskiem traucējumiem, kas tai atņēmusi iespēju saprast savu rīcību vai to vadīt, un kurai sakarā ar to piemērots medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis vai arī lieta izbeigta bez šāda piespiedu līdzekļa piemērošanas.

Lasītākās ziņas valstī

Savukārt no TSDC sniegtās informācijas izriet, ka četri 13. Saeimas deputātu kandidāti - Romualds Maculevičs (No sirds Latvijai), Artūrs Malta (Par Alternatīvu), Juris Strušels (“LSDSP/KDS/GKL”) un Arvīds Ulme (Zaļo un Zemnieku savienība) varētu būt bijuši Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) aģenti. Šiem kandidātiem balotēties vēlēšanās nav liegts, taču informācija par iespējamo sadarbības faktu ar VDK jānorāda ziņās par kandidātu.

Par “Latvijas Krievu savienības” deputātu kandidātes Tatjanas Ždanokas svītrošanu no deputātu kandidātu saraksta, par kuru CVK rīcībā ir tiesas spriedums, ka kandidāte darbojusies Latvijas Komunistiskajā partijā pēc 1991. gada 13. janvāra, CVK plāno lemt nākamnedēļ, kad būs iepazinusies ar Drošības policijai un Satversmes aizsardzības birojam pieprasīto papildu informāciju.

CVK ir pabeigusi arī visu 13. Saeimas deputātu kandidātu pārbaudes Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistrā, kur neatbilstības Saeimas vēlēšanu likuma prasībām nav konstatētas, - visi kandidāti ir Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā būs vecāki par 21 gadu.

CVK 17. augusta sēde notiks Smilšu ielā 4, Rīgā un būs atklāta plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti