Dalies:

Šodien ceļu pie skatītājiem Latvijā uzsāk Gata Šmita vēsturiskā drāma "1906"

Šodien ceļu pie skatītājiem Latvijā uzsāk Gata Šmita vēsturiskā drāma "1906"
  • 15. Mar. 2019

Trešdien pirmizrādi piedzīvoja režisora Gata Šmita krimināldrāma "1906". Toties no šodienas filma būs skatāma kinoteātros visā Latvijā, informē filmas pārstāvji.

1906_TEASER from Gatis Smits on Vimeo.

Lasītākās ziņas valstī

Trešdien, 13. martā, kinoteātrī “Forum Cinemas” atklāja režisora Gata Šmita krimināldrāma "1906", ar kuru noslēdzas programma "Latvijas filmas Latvijas simtgadei". Filmas pirmizrādē piedalījās radošā filmas komanda kuplā skaitā, aktieri - Mārtiņš Kalita, Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis, Kaspars Dumburs, Toms Auniņš, Latvijas Kultūras Ministrijas pārstāvji, kino industrijas dalībnieki, radi, draugi un daudz citi viesi.

Filma uz ekrāniem Latvijā nonāks sākot no 15. marta un to varēs noskatīties Rīgā vairākos kinoteātros: "Forum Cinemas", "Splendid Palace", "K.Suns", "Kino Bize", "Multikino" un "Cinamon Alfa". Savukārt ārpus Rīgas filma būs skatāma Vidzemes koncertzālē "Cēsis", kinoteātrī "Silverscreen" Daugavpilī un Rēzeknē, "Star Cinema" Jūrmalā, kinoteātrī "Cinamon Balle" Liepājā, kinoteātrī "Lora" Siguldā, kinoteātrī "Auseklis" Talsos, kinoteātrī "Gaisma" Valmierā, kinoteātrī "Rio" Ventspilī, kā arī kinoteātros Kuldīgā, Madonā un Smiltenē.

Par filmu

Rīga, 1906. gada rudens. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par  operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē. Rīgā ir sācies vētrainais, bēdīgi slavenais 1906. gada novembris.

Filmā “1906” piedalās vesela virkne spilgtu Latvijas aktieru. Galvenās lomas atveido Mārtiņš Kalita, Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis un Toms Auniņš. Nozīmīgās lomās ir arī Kaspars Dumburs, Gatis Gāga, Lauris Dzelzītis, Inese Kučinska, Mihails Samodahovs un citi. Bez profesionāliem aktieriem filmā ir piedalījušies vairāk kā 800 masu skatu dalībnieku. Filmēšanas process ilga 33 dienas un norisinājās Liepājā, Rīgā un arī Tukumā.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti