Dalies:

Sociālā dienesta vadītāja: Ir sajūta, ka Covid-19 krīze tiek kontrolēta un zinām, ko darīt tālāk

Sociālā dienesta vadītāja: Ir sajūta, ka Covid-19 krīze tiek kontrolēta un zinām, ko darīt tālāk
  • 22. Mar. 2020

Lai gan nav zināms, kā attīstīsies situācija ar jaunā koronavīrusa izplatību, rodas sajūta, ka process patlaban tiek kontrolēts un ir skaidrs, ko sociālajiem dienestiem darīt tālāk, Labklājības ministrijas (LM) tiešsaistes diskusijā sacīja Siguldas novada Sociālā dienesta vadītāja Kristīne Freiberga.

Viņa skaidroja, ka sociālo darbinieku ikdiena ir saistīta ar dažāda veida krīzēm, tāpēc nozarē strādājošie ir profesionāli apmācīti ar tām tikt galā. Viņasprāt, ja sociālais darbinieks pats apzinās, kas notiek, atpazīst savas emocijas un zina, kā rīkoties, tad viņš var sniegt palīdzību arī citiem.

LM Metodiskās vadības un kontroles departamenta direktore Ilze Skrodele-Dubrovska uzsvēra, ka visiem sociālo dienestu vadītājiem ārkārtējās situācijas laikā ir jāreaģē ļoti elastīgi un visām iesaistītajām pusēm kopā ir jāmeklē labākie risinājumi.

Lasītākās ziņas valstī

Viņa aicināja sociālos darbiniekus saglabāt pārliecību un iekšējo mieru, neskatoties uz visiem faktiem un informāciju, kas apkārt pieejama. "Nepieciešams pieturēties un vadīties pēc tā, kas nāk no oficiāliem informācijas avotiem, nevis pakļauties nepārliecinošiem avotiem," atgādināja Skrodele-Dubrovska.

Viņasprāt, lai mazinātu cilvēkos trauksmes sajūtu, sociālajiem darbiniekiem ir jākomunicē, jādalās ar informāciju, kā arī ar savu uzvedību jārada miers.

Kā ziņots, līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu, piemēram, ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties.

Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti