Dalies:

Slimnīcu biedrība: pieprasījums pēc Latvijas jaunajiem ārstiem ārzemēs ir ļoti liels

Slimnīcu biedrība: pieprasījums pēc Latvijas jaunajiem ārstiem ārzemēs ir ļoti liels
LETA/ Ieva Leiniša
  • 12. Nov. 2019

Latvijas jauno ārstu pieprasījums ārzemēs ir ļoti liels, gadā no nozares aiziet  vai aizbrauc uz ārzemēm  ap 200 ārstu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēnijs Kalējs.

Viņš neizslēdza, ka ātrums ar kādu Latvija zaudē ārstus varētu pieaugt, ja netiks nodrošināts solītais atalgojuma pielikums. Kalējs arī raidījumā stāstīja, ka no aptuveni 200 jaunajiem ārstiem, kuriem nākamgad plānots stāties rezidentūrā, nu jau teju puse saka, ka Latvijā nestrādās.

Latvijas jauno ārstu pieprasījums ārzemēs esot ļoti liels - gan pirms rezidentūras, gan pēc tās. Viņš minēja, ka, piemēram, rezidentiem ārzemju slimnīcās rezidentūra tiek apmaksāta tāpat kā dzīvošana, bet ienākumi uz rokas ir ap 2000 eiro.

Lasītākās ziņas

Saskaņā ar pērn Saeimā pieņemto lēmumu, mediķu algu celšanai nākamajā gadā būtu bijis jāparedz 120 miljonus eiro, kas nozarē strādājošo algas ļautu pacelt par vidēji 20%. Taču, koalīcijai atzīstot, ka šāda likuma pieņemšana esot bijusi kļūda, jo netika paredzēti finanšu resursi, mediķu algām izdevies rast vien aptuveni pusi nepieciešamās naudas.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti