Dalies:

Slavenais Niagāras ūdenskritums 18. novembrī būs izgaismots Latvijas karoga krāsās

Slavenais Niagāras ūdenskritums 18. novembrī būs izgaismots Latvijas karoga krāsās
  • 07. May. 2018

Dienā, kad Latvijas Republika svinēs simts gadus kopš valsts proklamēšanas viens no pasaules lielākajiem ūdenskritumiem – Niagāra ūdenskritums, kas atrodas uz ASV Ņujorkas pavalsts un Kanādas Ontārio provinces robežas tiks izgaismots Latvijas valsts karoga krāsās.

Pateicoties aktīvai Amerikas latvietes Sandijas Bajotas (Sandija Bayot) un Latvijas goda konsula Ņujorkas pavalstī Ahmeta Orena (Ahmet Oren) iniciatīvai, kā arī kopīgai Latvijas vēstnieka ASV Andra Teikmaņa un Latvijas vēstnieka Kanādā Kārļa Eihenbauma vēstulei ASV un Kanādas amatpersonām, Niagāras Ūdenskrituma izgaismošanas valde (Niagara Falls Illumination Board) izlēma atbalstīt iniciatīvu un godināt Latvijas valsti simtgadē. Iespaidīgais, pasaulē pazīstamākais ūdenskritums 18. novembrī no 21:00 līdz 21:15 (pēc vietējā laika) tiks izgaismots Latvijas karoga - sarkanajā un baltajā krāsā.

Niagāras ūdenskritums ir lielākais pēc ūdens daudzuma Ziemeļamerikā. Tā augstums ir 53,6 metri un to veido kopumā trīs ūdenskritumi. Ūdenskritums ir starp Eira un Ontārio Lielajiem ezeriem. Ūdenskritumu regulāri izgaismo nozīmīgos datumos – piemēram, Sv. Patrika dienā tas ir izgaismots zaļā krāsā, Kanādas dienā 1. jūlijā tas lāsmojās sarkanā un baltā krāsā, ASV neatkarības dienā sarkanā, baltā un zilā krāsā, savukārt Zemes stundā ūdenskrituma gaismas tiek izslēgtas. Niagāras ūdenskritumu gan ASV, gan Kanādas pusēs apmeklē aptuveni 12 miljoni tūristu gadā.

Jau 2018. gada 9. februārī uz īsu laiku Latvijas karoga krāsās tika izgaismota arī slavenākā Ņujorkas pilsētas ēka – Empire State Building.

Foto: Niagara Falls Illumination Board

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti