Dalies:

Skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcels uz 2021.gadu

Skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcels uz 2021.gadu
LETA/Ieva Lūka
  • 31. Mar. 2020

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja un Dziesmu svētku padome šodien nolēma vasarā gaidāmos skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021.gadu, preses brīfingā informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Viņa norādīja, ka, izvērtējot visus riska faktorus un konsultējoties ar diasporas latviešiem, pieņemts lēmums pārcelt svētkus par vienu gadu. Bija plānots, ka svētki notiks šovasar no 6.jūlija līdz 12.jūlijam.

Latviesi.com jau vēstīja, ka lai izcīnītu godu šovasar piedalīties divpadsmitajos Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos arī ārvalstu bērnu un jauniešu kolektīvu dalībnieki bija sākuši piedalīties skatē.

Lasītākās ziņas valstī

Kopumā svētkiem ārzemēs gatavojās 19 kolektīvi, ap 500 dalībnieku no 12 valstīm - Īrijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Austrālijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Nīderlandes, Luksemburgas, Spānijas un Austrijas.

Diasporas kolektīvu piedalīšanās bija plānota dažādos svētku pasākumos, tostarp deju uzvedumā Daugavas stadionā, Vērmanes dārza un ielu koncertu programmās. Vērmanes dārzā 12.jūlijā vajadzēja pirmoreiz izskanēt Diasporas bērnu himnai.

Šuplinska akcentējusi, ka svētku rīkošanā svarīgākais ir sabiedrības, jo īpaši dalībnieku drošības jautājums.

"Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 neprognozējamā epidemioloģiskā attīstība un ārkārtējā situācija Latvijā un pasaulē ievieš būtiskus ierobežojumus un izmaiņas visās sabiedrības funkcionēšanas jomās," pauda ministre.

Šuplinska cer, ka šī ziņa neskumdinās potenciālos dalībniekus, bet ļaus noskaņoties svētkiem ar jaunās izglītības platformas "Tava klase" starpniecību. Tā būšot iespēja izdejot un izdziedāt arī Dziesmu un deju svētku repertuāru.

Arī svētku izpilddirektore Agra Bērziņa uzsvēra, ka svētku organizatoriem ir ļoti svarīga dalībnieku drošība, tādēļ tika pieņems lēmums svētkus pārcelt uz nākamo gadu.

Līdz mācību gada beigām visi potenciālie svētku dalībnieki un organizatori saņems informāciju par turpmāko rīcību, kā notiks gatavošanās svētkiem nākamajā gadā. Viņa sacīja, ka patlaban Tautas deju nozares ekspertu komisija sagatavos priekšlikumus, kā rīkoties nākamajā gadā un, iespējams tie tautas deju kolektīvi, kuri šogad skatēs jau kvalificējās svētkiem - nākamgad tajās varēs nepiedalīties un kvalificēsies svētkiem automātiski.

Savukārt Dziesmu svētku padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Klišāns atzina, ka padomei neradās šaubas, ka lēmums par svētku pārcelšanu "šajos apstākļos ir absolūti izsvērts un adekvāts, un tā ir pareiza izeja no pašreizējās situācijas". 

Dziesmu svētku norisei līdz šim bija piešķirti 4,7 miljoni. Vēl tiek apkopota informācija par svētku skatēs iztērēto un mākslinieciskajā repertuārā izmantoto naudu, tomēr ministre apgalvoja, ka šī summa varētu būt ap 200 000 eiro. Precizējumi sekošot aprīļa vidū.

Pēc ministres paustā, Finanšu ministrija apliecinājusi, ka līdzīgi kā vēlēšanas, tā arī dziesmu svētki ir likuma sastāvdaļa un finansējums šim mērķim tiks rasts.

"Nevaram garantēt, ka būs tieši "eiro pret eiro", bet tam ir garants un, pārceļot svētku norisi, iezīmējam svētku budžetā šo pozīciju," pauda ministre.

Tagad visa Dziesmu un deju svētku norise pārcelta uz 2021.gada vasaru. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti