Dalies:

Skola televīzijā jeb kanāls «Tava klase» pirmajā dienā skatīts 50 valstīs

Skola televīzijā jeb kanāls «Tava klase» pirmajā dienā skatīts 50 valstīs
CC0 licence
  • 03. Jun. 2020
  • 05.47

Jauno izglītojošo TV kanālu "Tava klase" pirmajā darbības dienā līdz plkst. 14.00 skatījušies cilvēki no kopumā 50 pasaules valstīm. Papildus Latvijai TV kanālu skatījušies cilvēki Igaunijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Krievijā, ASV, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un citviet pasaulē.

Latviesi.com jau vēstīja, ka, lai jaunāko klašu skolēniem radītu klātbūtnes sajūtu mācībās, no pirmdienas, 6.aprīļa, sāk darboties Izglītības un zinātnes ministrijas organizētais televīzijas kanāls "Tava klase". Kanālos "ReTV" un "Sportacentrs.com" pārraidīs 1.-6.klašu skolēniem paredzētu bezmaksas mācību saturu. Iespējams, vēlāk saturs taps arī 9. līdz 12.klašu skolēniem.

"Paldies visiem pedagogiem, skolēniem, vecākiem, kuri šodien atrada iespēju un laiku skatīties TV stundas. Esam saņēmuši gan uzmundrinošus vārdus un sadarbības piedāvājumus, gan arī daudz priekšlikumu satura un formāta pilnveidošanai, kurus iespēju robežās izmantosim stundu veidošanā," saka izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Lasītākās ziņas

Ieklausoties skolotāju aicinājumā, sākot ar trešdienu, 9.aprīli, vietnē www.tavaklase.lv būs pieejama ne tikai mācību priekšmetu saraksts, bet arī nodarbību tēma un nepieciešamie resursi. Vietnē, nospiežot uz attiecīgās mācību stundas, būs redzams pedagoga sagatavotais satura apraksts, nodarbībai nepieciešamie mācību līdzekļi un cita veida informācija. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina skolotājus izmantot šo materiālu, plānojot mācību darbu, mērķtiecīgi ar projekta "Tava klase" skolotāju palīdzību virzot skolēnus uz apgūstamā satura izpratni. Tādā veidā skolotāji iegūs laiku atgriezeniskās saites nodrošināšanai un individuālām konsultācijām.

"Tava klase" satura veidošanā iesaistīti vairāk nekā 70 skolotāju no visas Latvijas. Palīdzību skolotājiem projekta ietvaros ir snieguši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, dziedātāji un mākslinieki.

Ik dienu programmu bloki tiks atkārtoti arī 14:10, 19:20 un 00:30 pēc Latvijas laika.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti