Dalies:

Situācija pēc Latvijas robežas šķērsošanas daļai tautiešu sarežģīta

Situācija pēc Latvijas robežas šķērsošanas daļai tautiešu sarežģīta
LETA/Paula Čurkste
  • 03. Apr. 2020

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju un pārvietošanās ierobežojumus, nu jau trešo dienu Latvijas robežu ar Igauniju un Lietuvu robežšķērsošanas punktos apsargā karavīri un zemessargi, vēsta TV3 ziņas. Latvijā, arī tranzītā ieceļojošajiem, ir jāparaksta dokuments, apņemoties pildīt īpašus norādījumus, atrodoties Latvijā.

Neapskaužamā situācijā nonāk tie Latvijas valstspiederīgie, kuri Valgas/Valkas robežpunktu šķērso kājām un kuriem nav sava auto, ar kuru doties tālāk. Sekojot valstī izsludinātajiem notekumiem, no ārzemēm ieceļojušajiem nekavējoties jādotas 14 dienu karantīnā, tāpēc sabiedriskajā transportā viņus neuzņem, reportāžā ziņo TV3 ziņas:

Lasītākās ziņas valstī

TV3 ziņas šajā robežkontroles punktā sastop divus Latvijas valstspiederīgos, kuri aizvadītos divus gadus strādājuši un dzīvojuši Tallinā. Krīzes dēļ zaudējuši darbu un vēlas atgriezties mājās, Daugavpilī. Viņi ar visu iedzīvo robežu šķērso kājām. Plāns bijis tikt līdz Rīgai un tad tālāk doties uz Daugavpili. Taču drošības apsvērumu dēļ viņi sabiedriskajā transportā netiek uzņemti.

"Kamēr karantīna nebūs izieta, nekur nevedīs. Tagad ir jautājums - ko mums darīt?" vaicā Latvijas valstspiederīgais Igors.

Valkas pašvaldībai speciālu transportlīdzekļu, ar kuriem cilvēkus nogādāt galamērķos, neesot, TV3 ziņām norāda Valkas mērs Vents Armands Krauklis ("Vidzemes partija"). Tāpēc šie cilvēki "klīst pa pilsētu" un mēģina paši noorganizēt tālāku braucienu. Tas pat radot konfliktsituācijas ar vietējiem iedzīvotājiem, kas baidās no vīrusa izplatīšanas riska.

Avots: skaties.lv

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti