Dalies:

Simtgades ozola stādīšana un Sidrabenes 65. sezonas atklāšana Kanādā

Simtgades ozola stādīšana un Sidrabenes 65. sezonas atklāšana Kanādā
  • 29. May. 2018

26. maijā notika Latvijas Republikas simtgades ozola stādīšana un Sidrabenes pie Toronto 65. sezonas atklāšana. Simtgades ozola stādīšana ir kopējs sadarbības projekts ar Toronto Sv. Andreja draudzi, mācītāju Ilzi Kuplēnu-Evartu (Ilze Kuplens-Ewart), LELBA Kanādas apgabala prāvesti, Sidrabenes pārvaldes priekšnieku Valdi Kauliņu un citiem.

Uzrunā pie Simtgades ozola (Kanādas sarkanozols), vēstnieks Kārlis Eihenbaums norādīja, ka tas pie Toronto Sidrabenē ir atradis jauku vietu, kur tam tik augt un zaļot kā mūsu valstij un tautai, pateicās par latviskuma gara uzturēšanu tālumā, kas ne vienmēr ir viegli, bet tas ir svarīgi mūsu valstij un mūsu tautai.

Vēstnieks norādīja, ka arī citur Kanādā tiks stādīti simtgades koki, jo latvietim jau patīk stādīt, patīk apzaļumot un uzturēt veselīgu vidi. Ir jau simtgades ozols Tērvetē (Kvebekā), tagad Sidrabenē (Ontārio), būs arī sarkanozols Kanādas federālajā galvaspilsētā - Otavā, kā arī būs mūsu stipruma un garīguma apliecinājumi – Edmontonā (Albertā), Halifaksā (Jaunskotijā), Vinipegā (Manitobā), jo plānojam rosināt stādīt visur, kur esam.

Vēstniecība pateicas visiem sadarbības partneriem. Šī ir daļa no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.


Foto: Latvijas vēstniecība Kanādā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti