Dalies:

SIF atbalsta 14 diasporas organizāciju projektus

SIF atbalsta 14 diasporas organizāciju projektus
LETA/Ieva Lūka
  • 21. Apr. 2020

No 23 pilsoniskās līdzdalības programmā saņemtajiem diasporas organizāciju pieteikumiem Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padome atbalstam apstiprinājusi 14 projektus. Programmas īstenošana ir nozīmīgs instruments saiknes uzturēšanai ar latviešu diasporu pasaulē, tās pilsoniskās līdzdalības un nacionālās identitātes stiprināšanā, pausts fonda paziņojumā.

Atbalstītas tautiešu ieceres Vācijā, Brazīlijā, Lielbritānijā, Somijā, Dānijā, Īrijā, ASV, kā arī projekti no organizācijām, kas pārstāv Latvijas valstspiederīgos Eiropā un pasaulē kopumā.

Tā, piemēram, biedrībai "Latvieši.com" piešķirti 15 000 eiro komunikācijas platformas attīstībai, savukārt biedrība "Eiropas latviešu apvienība" par 15 000 eiro īstenos projektu "3D. Diaspora. Domā. Dari".

Lasītākās ziņas

Starp atbalstītajiem projektiem ir Latviešu centrs Minsterē, Vācijā, kas par 14 999 eiro pilnveidos latviešu diasporas digitālās iespējas, lai stiprinātu pilsonisko līdzdalību, kā arī par 12 734 eiro īstenos projektu "Kopīgi sildot Latvijas elpu svešumā". Ižui latviešu kultūras centrs Brazīlijā par 8988 eiro realizēs projektu "Brazīlija - Latvija: latviskās identitātes spēks šodien un senāk".

Pīterboro latviešu biedrība Lielbritāijā par 13 670 eiro veicinās latviešu kopienas Pīterboro pilsonisko līdzdalību. Eiropas latviešu jauniešu biedrība "Eiropas jaunieši" par 14 963 rīkos sporta festivālu "Olimpiskais Lāčplēsis". Rietumkrasta latviešu izglītības centram ASV piešķirs 15 000, lai stiprinātu jauniešu latviskās saites Kursas vasaras vidusskolā.

Latviešu - somu ģimeņu biedrība "Laivas" par 3028 eiro organizēs latviešu ģimeņu ikgadējos rudens ražas svētkus Helsinkos, Latviešu biznesa klubs Dānijā saņems 14 910 eiro, lai īstenotu atbalsta programmu diasporas uzņēmējiem "Vadi un radi!", bet Latviešu kultūras fonds Īrijā par 7493 eiro stiprinās organizācijas kapacitāti.

"Valsts atbalsts diasporas organizācijām vienmēr ir bijis svarīgs. Apstiprināti dažādu latviešu diasporas organizāciju projekti Eiropā un ārpus tās - ASV un Brazīlijā, savukārt viens projekts aptver visu globālo tīmekli," rakstīts SIF paziņojumā, akcentējot, ka patlaban, pasaulei kopīgi cīnoties ar Covid-19 pandēmiju, atbalstam no valsts diasporas organizācijām to darbības stiprināšanai, tautiešu saliedēšanai un informēšanai ir īpaša nozīme.

Lai arī gandrīz visos projektos plānotas aktivitātes, kas paredz kopā nākšanu un klātienes tikšanos, tās pārsvarā plānotas vasaras beigās vai rudenī. Apzinoties iespējamos riskus aktivitāšu ieviešanā plānotajos termiņos, SIF kopā ar projekta īstenotāju skatīs konkrēto situāciju un meklēs labāko risinājumu veiksmīgai projekta ieviešanai, norāda padome.

Sabiedrības integrācijas fonds programmu "Pilsoniskās līdzdalības programma diasporas NVO darbības atbalstam" īsteno jau vairākus gadus. Īstenoto aktivitāšu klāsts projektos ir būtiski mainījies. Programmas sākumā liela uzmanība tika pievērsta valsts svētkiem un to atzīmēšanai, šobrīd projektu aktivitātes ir vērstas uz organizācijas darbības stiprināšanu un jaunu biedru piesaisti, norāda SIF. Projektos tiek veicināta organizāciju atpazīstamība un pieredzes apmaiņa par dažādiem jautājumiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti