Dalies:

Sidrabene – vieta, kur ciena senču tikumus un godā Dieva likumus

Sidrabene – vieta, kur ciena senču tikumus un godā Dieva likumus
  • 28. Jul. 2019

Vasaras nometne Toronto Sv. Andreja draudzes īpašumā

Vienā dziesmā un vienā dejā mēs esam viena tauta. Ar šādu vadmotīvu pirms divām nedēļām mēs vienojāmies XV dziesmu un deju svētkos Kanadā. Vien pēc mirkļa ievilktas elpas, bet ar saglabātu svētku sajūtu sirdī, 14. jūlijā tika atklāta 66. Sidrabenes bērnu nometne. 

Lai gan esmu dzimusi Latvijā un arī šobrīd šo vietu saucu par savām mājām, man ir patiess prieks un gods šovasar būt Kanadā un strādāt Sidrabenes nometnes vadības lokā. Te kopā uz trīs nedēļām sanākuši mazie cālēni – bērni no četru līdz septiņu gadu vecumam, lielie un mazie puiši un meitenes, nometnes vadītāji un citi darbinieki. Lai gan katrs atnākušais ir ar savu stāstu un pieredzi, visus kopā vieno piederība mūsu zemei Latvijai.

Lasītākās ziņas valstī

Te, tūkstošiem kilometru prom no mājām, plīvo Latvijas karogs. Te rītos izskan Latvijas himna, te vakaros pie miera dodas lāča bērni. Te bērnu acis iemirdzas, uzzinot, ka pēcpusdienas kārumā tiks pasniegti pašcepti pīrāgi, te satiekas un stiprinās esošās draudzības un veidojas jaunas. Vairāki bērni ar prieku šogad atgriezušies un satikušies ar draugiem, kas iepazīti citās vasarās šeit nometnē vai latviešu skolā. Atkal satikšanās prieks te virmo ne tikai starp bērniem, bet arī vecāku vidū. 

Valda sajūta, ka nometne ir kā tilts starp paaudzēm. Tilts, pār kuŗu no vienas paaudzes uz otru pārceļo tautasdziesmas, dejas, rotaļas, tikumi un tradicijas. Šis tilts arī vieno. Trešdienu vakaros un svētdienu dievkalpojumos kopā domās, dziesmās un lūgšanās vienojas visi  bērni, vecāki un to vecvecāki, nometnes vadītāji un darbinieki. Ar prieku un sirsnīgu kopā būšanu, empātiju vienam pret otru, smaidu un līksmību ir piepildīta ik diena, kas pavadīta nometnē. Nometnes birojā sakrātā divu skapju pilnā kollekcija ar ik gadu izdotām nometnes avīzēm atgādina, cik svarīgu kultūras mantojumu saglabājuši mūsu senči un cik svarīgu uzdevumu pildīt nu ir mūsu rokās.

Ik vakaru, izskanot vakara dziesmai, nometņotāji sola cienīt senču tikumus un godāt Dieva likumus. Tad zēni un cālīši izsoļo pa labi, meitenes pa kreisi gluži tāpat, kā pirms vairākiem gadiem to darījuši viņu vecāki vai vecvecāki. Un kā 1955. gadā rakstījis Pēteris Dreimanis, lai Sidrabenes bērnu nometne allaž kalpo kā latvietības cietoksnis, glabājot latviešu valodu un tautas tradicijas!

Autore: Līga Kone, Sidrabenes nometnes „Cāļu kalna” vadītāja

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti