Dalies:

Sidrabenē, Kanādā, vēl tikai gatavojas Jāņiem!

Sidrabenē, Kanādā, vēl tikai gatavojas Jāņiem!
LETA
  • 20. Jan. 2020
  • 07.27

Latvijā un arī latviešu kopienās lielākoties Jāņi jau nosvinēti, bet Kanādā, Sidrabenē lielajai līgošanai vēl tikai gatavojas! Tur Jāņus svinēs sestdien, vienlaikus ielīgojot gaidāmos XV Latviešu Dziesmu un Deju svētkus Toronto.

Koris “Lõja” no Salaspils sagatavojis bagātīgu un neparastu programmu Sidrabenes līgotājiem. Šis koris īpašu uzmanību pievērš seno līvu kora mūzikas, valodas un tradīciju izpētei un populārizēšanai. Līdz ar to šoreiz līgotāji Sidrabenē varēs izbaudīt mūsu tautas visiemīļotākos svētkus ar līvu pieskaņu.

No rīta būs lielais Dziesmu svētku kopkora mēģinājums. Pēcpusdien varēs lekt līdzi rotaļām un dejām, mācīties taisīt īstas, dabiskas pirts slotas, piedalīties senajos saulgriežu rituālos un skatīties koru un deju grupu priekšnesumus. Būs arī daiļamatnieku tirdziņš, zirgu vagona braucieni, vainagu pīšana.

Lasītākās ziņas

Vēl bez jau minētā kora svētku lieluzvedumā piedalīsies “Rumbas Kvartets”, sieviešu vokālais ansamblis “Dzirnas”, Īrijas bērnu deju kopa “Dzirnaviņas”, jauktais koris “Līgo”, Ogres koris, Īrijas jauktais koris LA’IR, deju kopa “Greizie Rati”.

Autors: "Latviesi.com" sadarbībā ar "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti