Dalies:

Sidrabene droši var gaidīt ziemu

Sidrabene droši var gaidīt ziemu
  • 24. Nov. 2019

2. novembrī 47 Sidrabenieši ieradās Toronto Sv. Andreja draudzes lauku īpašumā Sidrabene, lai skaldītu malku, grābtu lapas, noņemtu kafejnīcas lieveņa jumtu un sagatavotu Sidrabeni gaŗajai ziemai.

Rasma Skuja un Dzintra Eglītis kafijas pārtraukumā pl. 11.00 cienāja mūs ar svaigi ceptām kafijas kūciņām, sulu, kafiju un citiem gardumiem. Pēcpusdienā pl. 15.00 Pēteris Eglītis no “čau kafejnīcas” pārsteidza mūs ar gardu īpaši gatavotu kraukšķīgu cāli uz “brioche” apaļmaizītēm, piedevās pasniedzot Cēzara salātus un čipsus. Bija pat dabūjams alus un vīns, kā arī svaigi cepts ābolu pīrāgs ar saldējumu.

Lasītākās ziņas valstī

Rasma pielika savu māksliniecisko izdomu, skaisti saklājot un izrotājot galdus.
Lapu grābējiem palīgā nāca lapu pūtēji un pat Sidrabenes rūpnieciska izmēra lapu pūtējs.

Lauma Stikuts, Linda Lakats, Kristīna Soutar, Shelby Jackson, Jurata Muižnieks un Mudīte Schuler bija āra darbinieces, ar palīgiem 9 gadus veco Archie un 11 gadus veco Max. Visi čakli strādāja, neskatoties uz to, ka ik pa laikam lietus centās darbu pārtraukt.

Elmārs Neimanis ar labiem rezultātiem sastrādājās ar rūpnieciskā izmēra lapu pūtēju.

Sidrabenes saimnieks Andrejs Grinbergs ar savu komandu gāza kokus, piekrāva un aizveda daudzus vezumus ar malku, ko sakrāva grēdās kurināšanai ziemā.Rob Van Den Enden visiem talciniekiem pateicās par veik- smīgo talku. Lakatu ģime- ne grāba lapas nometnes ter- ritorijā. Skuju klans noņēma kafejnīcas lieveņa jumtu. Visur palika lapu kaudzes, ko Andrejam Grinbergam dedzināt nākamās nedēļas laikā.

Sidrabenieši priecājās, ka uz talku bija ieradušās vairākas jaunas ģimenes.

Autore: Mudīte Schuler

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu " Latvija Amerikā"

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti