Dalies:

„Šī māksla ir jauna” izstāde #Hashtag Gallery Toronto, Kanādā

„Šī māksla ir jauna” izstāde #Hashtag Gallery Toronto, Kanādā
  • 07. Apr. 2019

"Šī māksla ir jauna”, Latviešu Nacionālās Jaunatnes Apvienības Kanadā (LNJAK) rīkotais pasākums, notiek jau daudzus gadus. Tā nav tikai mākslas izstāde, bet arī balle un citi sarīkojumi. Juris Ķeniņš atceras, ka viņš ar topošo sievu Māru piedalījās pirmā ŠMIJ rīkošanā 1973. gadā.

Šogad mākslas izstāde bija mazā izstāžu zālē Toronto, kas saucas #Hashtag Gallery. Vieta bija mazliet ierobežota, toties tas veidoja ciešu un jauku gaisotni. Darbi bija ļoti dažādi, bet nejauši kāds pienāca pie manis un izteica: „Vai nav interesanti, ka daudzi darbi saistās ar latviešu dziesmu svētkiem un citiem latviskiem notikumiem?” Ienākot galerijā skatītāji varēja lasīt visu 19 mākslinieku biografijas: Sandis Apse  vidusskolnieks no Toronto, Ansis Auziņš ir no Otavas, bet studē Toronto, Rūta Auziņa  komiķe no Otavas un Montreālas, Līga Brammane no Toronto, Vaterlū un San Francisko, Ieva Cerpa no Toronto, Anna Eihenbauma no Latvijas, Anglijas, Nīderlandes, Izraēlas, Igaunijas un tagad Toronto, Ādams Grāvītis, Dārija GulēnaTaube un Pāvils Hawkins no Toronto, Lija Houston no Oakvilles apkārtnes, Larisa Lazdiņa no Ņudžersijas un Toronto, Liene LūsisZondo un Tamāra LūsisZondo no Toronto, arī Līzīte Niedra, Miķelis Niedra un Māris Zariņš ir no Toronto un apkārtnes. Māra Zālīte ir no Ņudžersijas un Ņujorkas, Ilze Zenko no Prince Edward County, kas ir netālu no Toronto. Un beidzot, galvenā izstādes rīkotāja Anna Ziemele, kuŗa Toronto dzīvojusi 9 gadus, bet uzskata sevi par pasaules pilsoni.

Bija interesanti runāties ar vienu no zāles īpašniekiem, kuŗš arī piedalījās šajā vakarā. Runājot par galerijas nosaukumu, izrādās, ka viņi izmeklēja nosaukumu „Haštag” pilnīgi „no zila gaisa”. Gadu vēlāk, 2012. gada aprīlī „Hashtag” kļuva par tā gada angļu valodas izvēlēto oficiālo „jaunvārdu”.

Lasītākās ziņas valstī

Juris Ķeniņš pārstāvēja gan LNAK, gan dziesmu svētku rīcības komiteju. Viņš pasniedza skatītāju balvu Annai Ziemelei, kuŗas gleznā redzamas divas meitenes Rūjienas un Lielvārdes tautas tērpos. Darbs bazēts uz fotografiju, kas uzņemta 2018. gada dziesmu svētkos Rīgā, un šajā vakarā klāt bija viena no modelēm. LNAK balvu saņēma Lija Houston, kuŗa, starp citu, arī veidojusi 2019. gada dziesmu svētku logo. Šajā logo kreisā puse simbolizē tautisku pagātni un labā puse ar dzirkstelēm  nezināmo nākotni. Andra Zommere stāstīja par topošo rakstnieku cēlienu svētkos un aicināja jaunos māksliniekus uz kaut ko jaunu. Mākslinieki tiek aicināti atspoguļot dzeju vai prozu grafiskā veidā. Šie darbi tiks izstādīti rakstnieku cēliena telpā, un par dažiem pat būs klusā izsole.

Autors: Jānis Valdmanis
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"
Foto: Pavils Hawkins

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti