Dalies:

Seulā svinīgi tiek aizvadīta Latvijas Valsts simtgadei veltītā pieņemšana

Seulā svinīgi tiek aizvadīta Latvijas Valsts simtgadei veltītā pieņemšana
  • 21. Nov. 2018

16. novembrī Latvijas vēstniecība Korejas Republikā rīkoja Latvijas Valsts simtgadei rīkoto pieņemšanu, kurā ar savu klātbūtni pagodināja vairāk kā 500 Latvijas draugu un sadarbības partneru. Šis notikums bija līdz šim vērienīgākais vēstniecības rīkotais pasākums Korejas Republikā, kā arī tika augsti novērtēts no sadarbības partneru un viesu puses.

Pasākumu aizsāka izcilais Emīla Dārziņa jauktais koris ar dziesmu “Rīga dimd”, kam sekoja abu valstu himnas un svinīgās uzrunas un tosti.

Vēstnieks Pēteris Vaivars uzrunājot klātesošos uzsvēra Latvijas valstiskuma nozīmi un valsts sasniegumus, kā arī pateicās klātesošajiem par 3 dinamiskiem sadarbības gadiem kopš Seulā ir atvērta Latvijas vēstniecība. “Šis simtgades gads ir bijis īpašs, Latvijas Valsts prezidentam apmeklējot Korejas Republiku, tostarp piedaloties Korejas šīgada nozīmīgākajā notikumā – Ziemas Olimpiskajās spēlēs. Trīs ministru vizītes Korejā, kā arī pieaugošie ekonomiskie, kultūras un izglītības sakari ir tuvinājušas abas valstis līdz nozīmīgiem sadarbības partneriem un draugiem. Vēlamies kļūt vēl ciešāki partneri un vēl vairāk sadarboties ar Koreju,” uzvēra P.Vaivars. Vēstnieks piebilda, ka sagaida atbildes vizītes no Korejas puses.

Lasītākās ziņas valstī

Korejas Ārlietu ministrijas īpašo uzdevumu vēstnieks un ministra padomnieks Guns Kims (KIM, Gunn) savā goda viesa uzrunā Korejas valdības vārdā apsveica Latvijas tautu ar 100. valsts jubileju, uzsverot Latvijas kultūras mantojumu un ciņu par neatkarību, kas ir abu tautu vienojošs elements. G.Kims atzīmēja populāro Korejas dziesmu “Miljons rozes”, kas ir R.Paula dziesmas “Dāvāja Māriņa” pārveidotā versija, kā arī Dziesmoto revolūciju, kas ir labi zināma Korejā. Padomnieks izteica pārliecību, ka šogad parakstītais Gaisa satiksmes līgums veicinās abu valstu cilvēku apmaiņu un ciešāku divpusējo sadarbību.

Latvijas draugs, Korejas parlamenta loceklis un Korejas-Latvijas parlamentārās sadarbības grupas vadītāja vietnieks Kidžūns Šims (SHIM, Ki-joon) savā tostā uzsvēra Latvijas simtgades nozīmīgumu, kā arī aicināja stiprināt abu valstu parlamentāro sadarbību. K.Šims izteica vēlmi tuvākajā laikā apmeklēt Latviju un personīgi tikties ar saviem Latvijas kolēģiem, kas tiks izveidota Latvijas-Korejas parlamentārās sadarbības grupa. Savukārt goda ģenerālkonsulāta pārstāvis Dongdžūns Kims (KIM, Dong Joon), kas pārstāvēja Latvijā vizītē esošo goda ģenerālkonsulu sveica Latvijas Valsti tās simtgadē un apliecināja goda konsulāta atbalstu Latvijas aktivitātēm Korejā arī turpmāk.

Pasākumu noslēdza Emīla Dārziņa jauktā kora un Seulā bāzētā starptautiskā kora CAMARATA kopīgais korejiešu tradicionālās tautas dziesmas ARIRANG un latviešu tautas dziesmas “Bēdu manu lielu bēdu” priekšnesums.

Svinīgo pasākumu apmeklēja Korejas Republikas valdības, sabiedrības, uzņēmēju, kultūras, preses, kā arī diplomātisko aprindu pārstāvji un Korejā dzīvojošā latviešu un baltiešu diaspora. Pie latviešu ēdienu un dzērienu galda viesi varēja baudīt Latvijas rupjmaizi, sieru, desas, šprotes, šokolādes konfektes, cepumus, kā arī īpaši šim svinīgajam pasākumam pagatavotos ēdienus – pelēkos zirņus, frikadeļu zupu, kartupeļus ar dillēm, siļķi, biezpienmaizi un citus ēdienus. Pie dzērienu galda viesi varēja degustēt tādus tradicionālos dzērienus kā Rīgas Melno balzamu, Rīgas šampanieti, alu un sidru.

Vēstniecība izsaka īpašu paldies Latvijas kompānijām “BANGA” (šprotes), “KROŅSTRAUTS” (Sabiles sidrs), “ALDARIS” (alus), “CIDO GRUPA” (alus) par uzņēmuma ražotās produkcijas sagādi pieņemšanai Seulā, kā arī uzņēmumiem “LATVIJAS FINIERIS”, “CURO GROUP”, “Q CAPITAL PARTNERS”, “GNCO”, “KOREA CULTURE ASSOCIATION” par atbalstu pieņemšanas rīkošanā.

Latvijas vēstniecība savu darbību Seulā uzsāka 2015. gada 15. septembrī. Latvijas pirmais rezidējošais vēstnieks Korejas Republikā Pēteris Vaivars ir akreditēts 2016.gada 15.janvārī. Diplomātiskās attiecības starp abām valstīm ir nodibinātas 1991.gadā.

Foto: Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti