Dalies:

Seulā svin Latvijas proklamēšanas 98. gadadienu un Latvijas-Korejas diplomātisko attiecību 25. gadskārtu

Seulā svin Latvijas proklamēšanas 98. gadadienu un Latvijas-Korejas diplomātisko attiecību 25. gadskārtu
  • 18. Nov. 2016

17. novembrī Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā, vēstnieks Pēteris Vaivars rīkoja pieņemšanu par godu Latvijas proklamēšanas 98. gadadienai un Latvijas – Korejas diplomātisko attiecību 25.gadskārtai. Pirmo reizi vēsturē pirmais Latvijas rezidējošais vēstnieks Dienvidkorejā uzrunāja viesus Latvijas dzimšanas dienai veltītajā pasākumā.

Svinīgā pasākumā, kurā piedalījās 300 viesu no Korejas valdības, sabiedrības, uzņēmēju, kultūras, preses, kā arī diplomātiskajām aprindām un Korejā dzīvojošās latviešu diasporas, vēstnieks P.Vaivars uzsvēra īpašās Latvijas un Korejas attiecības, kas ir veidojušās uz abpusējās sadarbības, cieņas un demokrātijas principu pamatiem. Īpaši pēdējo gadu laikā ir pieaugusi abu pušu apmaiņa uzņēmējdarbībā, kultūras sakaros un citās jomās. Ar katru gadu arvien vairāk notiek abpusēju vizīšu, lai padziļinātu starp abām valstīm esošās saiknes.

“Vēstniecības galvenais uzdevums ir veicināt Latvijas un Korejas ekonomiskās attiecības. Man ir patiess prieks, ka uzņēmēji arvien vairāk meklē iespējas sadarboties un vēstniecība kalpo par šo uzņēmēju atbalsta punktu. Šodien, kad svinam Latvijas proklamēšanas 98.gadadienu un Latvijas – Korejas divpusējo attiecību 25.gadskārtu, man ir patiess prieks redzēt tik daudz Latvijas draugu un interesentu”, tā vēstnieks P.Vaivars.

Lasītākās ziņas valstī

Korejas Ārlietu ministrijas ministra vietnieks Hjondžins Kims (KIM, Hyoung-zhin) savā uzrunā Korejas valdības vārdā apsveica Latvijas tautu ar valsts 98.gadadienu, kā arī uzsvēra ciešās Latvijas un Korejas attiecības, kurām šogad aprit 25 gadi. H.Kims atzīmēja Latvijas un Korejas tautu sīkstumu un varēšanu pārvarēt citu valstu okupācijas jūgu, saglabājot savu kultūru un tradīcijas. Vienlaikus ministra vietnieks apsveica Latviju ar tās ekonomiskajiem sasniegumiem un šī gada iestāšanos sarunu noslēgšanu Ekonomiskās sadarbības un veicināšanas organizācijā (OECD).

Pieņemšanas laikā viesiem tika demonstrēti Latvijas videoklipi ar vēstniecībā izveidotajiem korejiešu subtitriem, kā arī tika prezentēti jauni ekonomiskie materiāli korejiešu valodā. Latviešu ēdienu un dzērienu galdā tika likta Latvijas rupjmaize, “Laimas” konfektes, “Rīgas Melnais balzams”, Latvijas siers, šprotes, sklandrauši, kā arī pelēkie zirņi. Īpašu pārsteigumu visiem viesiem sagādāja Latvijas uzņēmums STENDERS, dāvinot Latvijas skaistumkopšanas līdzekļu suvenīrkomplektu. Vēstniecība izsaka īpašu paldies kompānijai “STENDERS” un “BANGA” par to produkcijas sagādi pieņemšanai Seulā!

Svinīgā pasākumā vēstnieks pasniedza Atzinības rakstus R.Cimuram, N.Kotānam, L.Tarvidei un Džejam Augustam Kimam par divpusējo attiecību veicināšanu un īpašu personīgo atbalstu Latvijas vēstniecībai Dienvidkorejā.

Latvijas vēstniecība darbību Seulā uzsāka 2015. gada 15. septembrī. Latvijas pirmais rezidējošais vēstnieks Korejas Republikā Pēteris Vaivars ir akreditēts 2016.gada 15.janvārī. Diplomātiskās attiecības starp abām valstīm ir nodibinātas 1991.gadā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti